Pokazy na ekranach wodnych

Na pionowej powierzchni czystej wody, która służy jako ekran niewidoczny w ciemności, można wyświetlać efekty z laserami, wideo i reflektorami świetlnymi. W tym celu jest również wykorzystywany basen z zamkniętym obiegiem wody. Realizację można wykonywać na różnych akwenach (jezioro, morze, rzeka, staw). Pokazy mogą być przeprowadzane wewnątrz i na zewnątrz, wymiary wizualizacji wynoszą: od 0,5 m do 100 m długości i 30 m wysokości.

Sposób działania ekranów wodnych przeznaczonych do projekcji polega na rozpylaniu wody pompowanej pod wysokim ciśnieniem praz specjalne listwy z umieszczonymi blisko siebie mikro-dyszami. Utworzona w ten sposób powłoka staje się płaszczyzną, na której osadzany jest obraz.

Istnieją dwie metody projekcji.

1. Specjalna pompa rozpyla ogromną chmurę specjalnie rozdrobnionych kropelek wody, na której osadza się obraz z projektora (stworzona zostaje gigantyczna fontanna). Uformowana równomiernie chmura w kształcie półkola tworzy powłokę o promieniu od 0,5 metra do 30 metrów. Technologia ta wymaga dużej przestrzeni, stosowana jest zwykle do pokazów zewnętrznych. Nie wymaga stawiania konstrukcji, a jedynie dostępu do wody.

2. Poprzez mikro-dysze, umieszczone blisko siebie w specjalnej listwie, puszczanych jest kilkadziesiąt stróżek wody, które tworzą wodną kurtynę. Dzięki specjalnej rynnie woda cały czas krąży w zamkniętym obiegu – przez to ekrany można stosować także we wnętrzach, nie chlapiąc na posadzkę. Przy użyciu zewnętrznych projektorów uzyskiwany jest obraz wideo wyświetlony bezpośrednio na wodnej powłoce. Efekt wizualizacji na ekranie wodnym zapiera dech w piersiach, a dodatkowa gra świateł nada niesamowitego uroku!

Chcesz zorganizować Pokazy na ekranach wodnych ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE