Pokazy laserowe na ekranach wodnych

Na pionowo stojącej powierzchni czystej wody, która służy jako ekran niewidoczny w nocy, można wyświetlać efekty z laserami, video i reflektorami świetlnymi. W tym celu jest również wykorzystywany basen z obiegiem tej samej wody. Realizację można wykonywać na różnych akwenach, np.: jezioro, morze, rzeka, staw.

Pokazy mogą być przeprowadzane wewnątrz i na zewnątrz, od 0,5 m długości do 100 m długości i 30 m wysokości.

Sposób działania ekranów wodnych przeznaczonych do projekcji polega na rozpylaniu wody pompowanej pod wysokim ciśnieniem przez szybkie pompy oraz specjalne listwy z umieszczonymi blisko siebie mikro-dyszami. Utworzona w ten sposób powłoka staje się płaszczyzną, na której osadza się obraz.

Istnieją dwie metody projekcji na wodnym ekranie i tym samym dwa rodzaje takich ekranów.

W pierwszym przypadku specjalna pompa rozpyla ogromną chmurę specjalnie rozdrobnionych kropelek wody, na której osadza się obraz z projektora (tworzy się gigantyczna fontanna). Po uruchomieniu następnie rozprysk przez specjalnej budowy dyszę, a uformowana równomiernie chmura o kształcie półkola tworzy powłokę projekcyjną o promieniu od 0,5 do 30 metrów. Technologia ta wymaga dużej ilości miejsca i stosowana jest zwykle do pokazów zewnętrznych. Nie wymaga stawiania konstrukcji, jedynie dostępu do wody.

W drugim przypadku poprzez mikro-dysze umieszczone blisko siebie w specjalnej listwie leci kilkadziesiąt stróżek wody, które tworzą swojego rodzaju wodną kurtynę. Mamy wtedy wrażenie, że wkraczamy do wnętrza wodnego świata. Dzięki specjalnej rynnie woda cały czas krąży – przez to ekrany można stosować także we wnętrzach, nie chlapiąc na posadzki. Przy użyciu zewnętrznych projektorów uzyskujemy obraz wideo wyświetlony bezpośrednio na wodnej powłoce. Efekt zapiera dech w piersiach pozostając w ścisłej relacji ze światłami w pomieszczeniu, w którym odbywa się event.

Chcesz zorganizować Pokazy laserowe na ekranach wodnych ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com