Pokazy laserowe – laser show

Pokazy laserowe są najbardziej dynamicznie rozwijającym się rodzajem widowisk, coraz częściej goszczącym na wszelkich imprezach kulturalnych. Są połączeniem przestrzennych efektów laserowych, grafiki, efektów świetlnych, wizualizacji, dźwięku i całej bogatej gamy efektów specjalnych tworzących niezapomniane widowisko. Lasery oczarowują publiczność niemal magicznymi wizjami.

Nie ma innego źródła światła dorównującego im żywą i najbardziej nasyconą paletą kolorów, posiadają kontrast nieosiągalny przez najnowsze technologie filmowe. Promienie laserów przebijają powietrze, odbijają się rykoszetami od luster oświetlają publiczność tęczą kolorów. Oglądanie obrazów wyświetlanych przez lasery na ekranach, ścianach, budynkach, powietrzu, czy nawet na górach, jest zdecydowanie piorunującym doświadczeniem i na długo zapada w pamięci widzów.
Pokazy przygotowywane są wraz ze specjalnie dopasowanymi podkładami muzycznymi lub dostosowane do muzyki zaproponowanej przez zleceniodawcę.
Na życzenie przygotowane mogą być loga sponsorów, herby miast, znaki graficzne dostarczone przez organizatora, które następnie zostaną wyświetlone w postaci animacji podczas widowiska.
Pokazy laserowe spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa obowiązujące w Unii Europejskiej, nie wymagają stwarzania specjalnych stref bezpieczeństwa oddzielających od publiczności oraz angażowania dodatkowych służb, np. straży pożarnej.

Nasze atuty to lasery o mocach nawet do 100 W, profesjonalne systemy sterowania, wykwalifikowana kadra i wieloletnie doświadczenie.

Lasery mogą uatrakcyjnić każde wydarzenie na wiele sposobów, zaczynając od prostych pokazów przestrzennych, poprzez pokazy graficzne zsynchronizowane z muzyką, światłem, projekcjami video, a na olbrzymich pokazach plenerowych z pirotechniką oraz wodą kończąc.

Zastosowanie Laserów

POKAZY PRZESTRZENNE (beam show) to pojedyncze wiązki światła, płaszczyzny, figury kreślone przez promień lasera w powietrzu. Aby efekt był dobrze widoczny potrzebny jest dym, który wytwarzany jest przez specjalne wytwornice, za pomocą sztucznych ogni lub dymu teatralnego. Posiadamy wytwornicę mogące zadymić stadion piłkarski w ciągu zaledwie 5 minut. Pokazy przestrzenne cieszą się olbrzymią popularnością począwszy od małych klubów i imprez firmowych aż po duże imprezy na otwartym powietrzu.


ANIMACJE LASEROWE (graphic show) to wyświetlane promieniem lasera sekwencje ruchomych obrazów, które tworzą coś na wzór filmu animowanego rysowanego jedną linią. Animacje są najczęściej zsynchronizowane z muzyką. Mogą one opowiadać historię firmy, pokazywać nowy produkt, mogą zawierać ruchome logotypy, napisy.


REKLAMA I LOGO Dzięki zastosowaniu lasera o dużej mocy, tworzymy niekonwencjonalne, niestandardowe i widoczne z dużej odległości projekcje laserowe na ścianach budynków. Możemy wyświetlić dowolne logo firmy, treść ogłoszenia reklamowego, ale również specjalnie przygotowany jednokreskowy film animowany. Sprawdza się to wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zainstalowania stałych reklam lub reklama jest krótkotrwała. Jest to obecnie nowa i efektowna forma reklamy. To także doskonałe narzędzie do uświetniania specjalnych okazji, wydarzeń, rocznic.


GŁOSOWANIE + LASER System umożliwia przeprowadzanie głosowań i quizów za pomocą SMS. Na podany numer telefonu wysyła się SMS. System zlicza głosy i wyświetla wyniki.Przy zastosowaniu lasera dużej mocy można wyświetlać wyniki w dużym formacie, np. na budynku lub innej dużej powierzchni. Oczywiście quizy można przeprowadzać również w kameralnych pomieszczeniach, wykorzystując laser o mniejszej mocy.


SMS + LASER System umożliwia wyświetlanie promieniem laserowym odebranych SMS’ów. Super zabawa dla uczestników koncertu, imprezy, promocji.
Napisy o rozmiarach i kontraście niedostępnym w żadnej innej technice mogą być wyświetlane na dowolnej powierzchni.


POKAZY NIESTANDARDOWE Dzięki laserom ogromnej mocy możliwe stają się projekty niekonwencjonalne, takie nawet jak przeniesienie projektu architektonicznego z papieru i umiejscowieniu go w przestrzeni. Dodatkową cechą, na którą należy zwrócić uwagę to fakt, że stosowane przez nas lasery są lekkie, mają niewielkie rozmiary i są chłodzone powietrzem, a to umożliwia ich montaż niemalże wszędzie: wysoko na konstrukcjach scenicznych, w oknach na najwyższych piętrach budynków, na barkach wodnych, samochodach lub mogą być nawet trzymane w rękach.


VIDEO TRACING Urządzenie umożliwia konwertowanie obrazów video w czasie rzeczywistym na obraz lasera, tzw. „video tracing”.
Wystarczy skierować kamerę na dowolną, poruszającą się osobę lub przedmiot i oglądać jej zarysy wyświetlone przez promień lasera. Rewelacyjne rozwiązanie dla klubów czy też na imprezy firmowe, gdzie istnieje możliwość wyświetlania laserem sylwetek osób tańczących lub też pokazy mody, koncerty, idealne w trakcie show telewizyjnego.


Zobacz także: Pokazy fajerwerków, Show laserowo-pirotechniczny.

Chcesz zorganizować Pokaz laserowy ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE