Pinky Loops

Kobiecy duet, który gra na elektrycznych instrumentach smyczkowych z wykorzystaniem loopera, czyli urządzenia do tworzenia pętli muzycznych. Dzięki temu artystki mogą dodawać wiele linii melodycznych i brzmieć niczym kilkuosobowy zespół, a także sprawić, że występ stanie się bardziej interesujący dla słuchacza. Twórczynie Pinky Loops grają żywe, energiczne piosenki, lecz ich słowiańska, nostalgiczna dusza pozwala im również rozmarzyć się w smutnych melodiach. W repertuarze znajduje się muzyka filmowa, znane utwory popowe oraz rockowe w nowych aranżacjach, a także własne kompozycje.

Pinky Loops tworzą:

Marta Lutrzykowska –  absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie altówki ad. Lecha Bałabana. Solistka Opery Nova i założycielka kwartetu smyczkowego Prestige. W 2011 r. wygrała konkurs do międzynarodowego składu YouTube Symphony Orchestra. Altowiolistka Spring Quintet oraz orkiestry Perferct Girls and Friends. Wcześniej muzyk Orkiestry XXI wieku i Ladies First Symphony Orchestra – orkiestry złożonej z samych kobiet. Brała udział w licznych festiwalach. Jako muzyk klasyczny i sesyjny ma na koncie nagrania płytowe i telewizyjne. Koncertowała w wielu krajach Europy, w Korei Południowej, Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Australii.

Joanna Laskowska – absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Renaty Marzec. Brała udział w licznych kursach muzycznych, m.in. u prof. Tomasza Strahla i prof. Stanisława Firleja. Jest laureatką międzynarodowych konkursów muzyki kameralnej na Słowacji oraz w Warszawie. Nauczyciel w Szkole Muzycznej I stopnia w Solcu Kujawskim, gdzie wraz z uczniami odnosiła liczne sukcesy w konkursach na arenie ogólnopolskiej, co w 2012 r. zostało uhonorowane Nagrodą Burmistrza Solca Kujawskiego. Współpracuje także z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Jest wiolonczelistką w zespole Spring Quintet, z którym w 2014 r. nagrała płytę „Nexus”. Koncertowała w Europie, USA, Kanadzie, Meksyku i Korei Południowej.

Chcesz zorganizować koncert duetu Pinky Loops ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE