Pink Freud

Pink Freud – jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie i nie tylko! Grupa powraca do koncertowania! Zespół założony w roku 1998 przez Wojtka Mazolewskiego (gitara basowa) tworzą obecnie wybitni instrumentaliści i soliści: Adam Milwiw-Baron (trąbka i elektronika), Karol Gola (saksofon barytonowy) i Rafał Klimczuk (perkusja).

Pink Freud przyczynił się do zmiany na polskiej scenie jazzowej i do otworzenia rynku wydawniczego na siłę muzyki niezależnej. Formacja przedefiniowała jazzową kompozycję, trafiając w gusta wymagającego słuchacza, poszukującego nowoczesnego podejścia do muzyki. Muzyka zespołu wychodzi daleko poza kanony tradycyjnej formy improwizacji i pomimo klasycznego instrumentarium, wzbogaconego o najnowsze muzyczne narzędzia elektroniczne, ociera się o różne style: od punkrocka i rocka, poprzez drum’n’bass, jungle i dub, aż po eksperymentalną muzykę elektroniczną. W pełni świadome przekraczanie granic gatunkowych w połączeniu z kolektywną improwizacją stwarza niesamowicie energetyczną, pełną subtelnych melodii muzyczną kąpiel dla wyrobionej, wrażliwej publiczności.

Entuzjastyczne recenzje krytyków potwierdziła doskonała frekwencja podczas niezliczonych koncertów w kraju i za granicą. Zespół ma na koncie wiele prestiżowych nagród. Rok 2019 to powrót Pink Freud do aktywności koncertowej i wydawniczej.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Pink Freud ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com