Piękni i Młodzi

Piękni i Młodzi – polski zespół muzyczny założony w 2012 roku przez Magdę i Dawida Narożnych oraz Daniela Wilczewskiego. Grupa określiła swoją twórczość jako disco polo, dance i pop-rock. Przed założeniem własnej formacji, wokaliści występowali razem w innych zespołach muzycznych. Na początku swojej działalności, jako trio występowali na wielu przyjęciach weselnych.

W lipcu 2013 roku na kanale zespołu w serwisie YouTube premierę miał teledysk do ich singla „Niewiara”, który od tamtej pory uzyskał ponad 40 milionów wyświetleń. Kolejne dziesiątki milionów wyświetleń uzyskał klip przesłany przez kanał wytwórni zespołu – Vanilla Records. Piosenka uzyskała tytuł „Hitu 2013” w plebiscycie zorganizowanym przez radio internetowe Disco Polo Party i stację TV.DISCO. Następnie zespół opublikował teledysk do swojego kolejnego utworu – „Kocham się w Tobie”, który osiągnął wynik ponad 55 milionów wyświetleń na YouTube. Internauci doszukiwali się podobieństwa piosenki do utworu „Karaoke” rosyjskiego zespołu Band’Eros.

W 2014 roku zespół wziął udział w przesłuchaniach do siódmej edycji programu „Must Be the Music. Tylko muzyka” w telewizji Polsat. Na etapie przesłuchań grupa zaprezentowała utwór „Kocham się w Tobie” i zakwalifikowała się do stawki półfinałowej. Wykonała w nim swój przebój „Niewiara” i awansowała do finału jako pierwszy zespół disco polo w historii programu. Niedługo później zespół wydał cyfrowo swoją debiutancką płytę studyjną zatytułowaną „Niewiara”, a później opublikował teledysk do nowego utworu „Ona jest taka cudowna”, który uzyskał ponad 70 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Zespół wystąpił na II Łódź Disco Fest.

W 2016 roku zespół wyraził chęć udziału w Krajowych Eliminacjach do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji, do których zgłosili się z utworem „Na serca dnie”. Ostatecznie nie zakwalifikowali się do finału selekcji. Następnie Piękni i Młodzi wydali w wersji fizycznej swoją debiutancką płytę pt. „Niewiara”. Kolejny album formacji, wydany w 2017 roku, nosi tytuł „Tak już bez ciebie”.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Piękni i Młodzi ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE