Pieczenie w starożytnych piecach tandyrach

Przedstawiamy Państwu jedyny w Polsce, niepowtarzalny, pełen pozytywnych wrażeń pokaz pieczenia w starożytnych piecach tandyrach. Podczas naszego pokazu używamy kilku różnej wielkości tandyrów. Przygotowywanie potraw w tym rzadko spotykanym w naszym kraju piecu zaprezentują Państwu znakomici kucharze z Gruzji lub szefowie kuchni znani z programu MasterChef. Dodatkowo ich opowieści przybliżą Państwu tradycję, historię i kulturę gotowania w glinianych dzbanach. Ze względu na pochodzenie kucharzy, przygotowywane będą potrawy kuchni gruzińskiej (szaszłyki oraz grillowane jarzyny). Pokaz uświetni wspaniała muzyka kraju dżygitów wykonywana przez jedyny w Polsce zespół grający tego typu kompozycje.

Tandyr – gliniany piec w kształcie dzbana używany w Indiach oraz innych regionach południowej Azji, opalany węglem drzewnym lub drewnem. Pieczenie odbywa się w temperaturze do 480°C. Potrawy przygotowane w piecu mają niepowtarzalny smak i określa się je wspólnym mianem tandoori. Zazwyczaj opieka się w nim różne gatunki mięsa wcześniej marynowanego, a także owoce morza i warzywa. Ze względu na wysoką temperaturę i krótki czas pieczenia, przygotowywane dania są chrupkie i soczyste.

Zalety pieca: jedzenie soczyste i smaczne, łatwość użycia, nie wymaga konserwacji, pełni również funkcje dekoracyjne, wykonany jest z naturalnych materiałów.

Podczas trwającego 3 godziny show oferujemy Państwu:

  • pokaz pieczenia w kilku tandyrach jednocześnie,
  • koncert muzyki gruzińskiej,
  • kilkaset porcji degustacyjnych niesamowitej potrawy,
  • interesujące opowieści związane z historią wschodniej kuchni,
  • opcjonalne własne nagłośnienie.

Oferujemy również pokaz gotowania w tandyrach prowadzony przez Dianę Volokhovą lub Mariusza Szweda. To zakochani w kuchni finaliści programu MasterChef. Znakomicie spisują się podczas imprez kulinarnych, nawiązują świetny kontakt z publicznością i całkowicie poświęcają się swojej pracy. Gwarantujemy Państwu, że spełnią wszelkie wymogi każdego eventu, gdzie pojawia się gastronomia. Zawsze uśmiechnięci i profesjonalnie podchodzący do swoich obowiązków pokazują, że są w stanie poprowadzić imprezę, na którą ściągną tłumy!

Chcesz zorganizować pokaz pieczenia w starożytnych piecach Tandyrach ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com