PGR – Polska Grupa Rockowa

Zespół PGR (Polska Grupa Rockowa) podjął się misji muzycznego naświetlenia młodym ludziom polskich brzmień rockowych lat 80. i wczesnych lat 90., w oparciu o znakomite, przełomowe utwory z pogranicza rocka oraz reggae. To jak muzyczna wycieczka do czasów dziwacznych, pełnych absurdów, sprzeczności, kiedy z jednej strony nigdzie nie można kupić przyzwoitej jakości instrumentu, a z drugiej – rodzi się fala rockowego buntu, a dobre zespoły powstają jak grzyby po deszczu.

Repertuar koncertowy formacji zabiera słuchaczy w podróż do przeszłości – do stanu wojennego, listy przebojów Trójki, magnetofonów kasetowych „Kasprzak”, „wystrzałowych” telewizorów „Rubin”, wszechobecnej cenzury, kartek żywnościowych oraz jakże pięknej tradycji układania na górnych powierzchniach meblościanek czy szaf różnych przedmiotów…

Każdy, kto zdążył „liznąć” minionej epoki, na koncertach PGR z nostalgią przeniesie się do momentów premiery pierwszych przebojów Lady Pank, Perfectu, Republiki, a także wielu innych znakomitych grup z okresu, gdy ludzie wręcz świętowali nowo wydaną winylową płytę polskiego wykonawcy, czasami szturmując księgarnie w dniu jej premiery.

Chcesz zorganizować koncert zespołu PGR ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE