PGR – Polska Grupa Rockowa

Zespół PGR (czyli Polska Grupa Rockowa) podjął się misji muzycznego naświetlenia młodym ludziom czasów historii najnowszej – czyli PRL-u osadzonego w polskiej muzyce rockowej lat 80. i wczesnych lat 90., w oparciu o znakomite i przełomowe polskie utwory z pogranicza rocka i reggae. To jak muzyczna wycieczka do czasów bardzo dziwacznych, pełnych absurdów i sprzeczności, kiedy z jednej strony nigdzie nie można kupić przyzwoitej jakości instrumentu, a z drugiej rodzi się fala rockowego buntu lat 80. Mimo to dobre zespoły powstają jak grzyby po deszczu.

Repertuar koncertowy zespołu PGR to jak podróż w czasie do stanu wojennego, listy przebojów Trójki, magnetofonów kasetowych KASPRZAK, „wystrzałowych” telewizorów RUBIN, wszechobecnej cenzury, kartek żywnościowych oraz jakże pięknej tradycji układania na górnych powierzchniach meblościanek i szaf zwyczajnych śmieci. No bo jak można inaczej nazwać tak powszechne wtedy w polskich domach „wieże” z puszek po piwie?

Każdy, kto zdążył liznąć minionej epoki – na ich koncertach chętnie przeniesie się do czasów pierwszych przebojów Lady Pank, Perfectu, Republiki i wielu innych znakomitych zespołów tamtego okresu. Jednocześnie były to czasy, kiedy ludzie wręcz świętowali nowo wydaną winylową płytę polskiego wykonawcy – czasami dosłownie szturmując księgarnie w dniu jej premiery.

Chcesz zorganizować koncert zespołu PGR ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE