Pezet

Pezet, właściwie Jan Paweł Kapliński – polski raper i osobowość telewizyjna, a także przedsiębiorca. Występuje od 1998 r., początkowo wraz z zespołem Płomień 81, który założył ze szkolnym kolegą Marcinem Doneszem (znanym pod pseudonimem Onar). Wraz z zespołem do 2005 r. nagrał trzy albumy zatytułowane „Na zawsze będzie płonął”, „Nasze dni” i „Historie z sąsiedztwa”. W 2002 r., nakładem Konkret Promo, ukazał się pierwszy album solowy Pezeta zatytułowany „Muzyka klasyczna”.

Artysta współpracował ponadto z wieloma gwiazdami polskiej sceny hip-hopowej.

Za wydany w 2004 r. album „Muzyka poważna”, zrealizowany z Mikołajem „Noonem” Bugajakiem, uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyka” w kategorii „Album Roku Hip-Hop/R&B”. Kolejną nominację Kapliński otrzymał za solowy krążek „Muzyka rozrywkowa”. Artysta był prezenterem programu „Rap Fura” emitowanego na antenie stacji telewizyjnej Viva. Wystąpił również gościnnie w serialu kryminalnym emitowanym na antenie stacji TVN – „Kryminalni”. Od 2013 r. na antenie stacji RBL.TV wraz z Rafałem Groblem prowadził audycję „Muzyka Nowoczesna”.

Od 2010 r. prowadzi wytwórnię muzyczną Koka Beats. Jest także właścicielem marki odzieżowej Koka. W 2011 r. został sklasyfikowany na szczycie listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina. Rok później znalazł się na 2. miejscu analogicznej listy opublikowanej przez serwis Porcys. Jego młodszy brat, Michał, również jest raperem i występuje pod pseudonimem Małolat.

Chcesz zorganizować koncert Pezeta ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE