Pectus

Zespół powstał wiosną 2005 w Rzeszowie. Grupa tworzy wyłącznie własne kompozycje z gatunku szeroko rozumianego rocka. Pectus jest finalistą 44. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej „Debiuty” Opole 2007, zdobywcą Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” Rzeszów 2006. Kapela gościła w telewizyjnym programie rozrywkowym „Kuba Wojewódzki”. W styczniu 2007 r. wydała promocyjny minialbum, na którym znajduje się pięć autorskich utworów („Tańczę”, „Miłość to film”, „Spacer”, „Highway”, „Wcale nie musisz”). W nagraniu materiału pomagał Wojciech Horny (O.N.A., Chylińska) oraz Zbyszek Jakubek (Walk Away, R. Rynkowski). Piosenka „To, co chciałbym Ci dać” decyzją jury zakwalifikowała się do międzynarodowego finału zmagań o „Bursztynowego Słowika” Sopot Festival 2008. Dzięki głosom telewidzów zajęła pierwsze miejsce w konkursie o nagrodę „Słowika Publiczności”.

Zespół tworzą czterej bracia:
Mateusz Szczepanik – bas, śpiew,
Tomasz Szczepanik – śpiew, kompozycje,
Marek Szczepanik – perkusja, śpiew,
Maciej Szczepanik – gitara, śpiew.

Ich koncerty znane są z doskonałej produkcji z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych używanych na świecie. Superlekkie, nowoczesne diody o wysokiej rozdzielczości zamieniają występ w niezwykłe widowisko multimedialne złożone z największych przebojów (m.in. „Barcelona”, „Jeden Moment”, „To, co chciałbym Ci dać”, „Szkoła Marzeń”), mocno rockowych brzmień, nastrojowej części akustycznej oraz utworów z płyty „Kobiety” (pojawia się dwóch „wirtualnych” gości w duetach: Kayah, a także Maryla Rodowicz).

Występy akustyczne to propozycja na eleganckie gale, imprezy firmowe lub biletowane – w salach widowisko-teatralnych. Cechą jest bliski kontakt z publicznością, świetna zabawa, „przyjazny” rider techniczny i, oczywiście, same przeboje.

Koncerty kolędowe (zarówno elektryczne, jak również akustyczne) w wykonaniu braci Szczepaników to magiczne przeżycie, wspomnienie najpiękniejszych chwil, z jakimi mogą kojarzyć się Święta. Program składa się z kolęd („Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „Mizerna Cicha” itp.), pastorałek („Północ już była”, „Idziemy tu idziemy” itp.) oraz piosenek świątecznych („Kolęda dwóch serc”, „Jedna z pierwszych gwiazd” itp.).

Koncerty elektryczne/multimedialne to propozycja na imprezy plenerowe lub w dużych obiektach. Wiele przebojów („Barcelona”, „Jeden Moment”, „Oceany”, „To, co chciałbym Ci dać”, „Iluzja”) zabrzmi z niezwykłą oprawą świetlno-multimedialną. Pojawią się ekrany diodowe wysokiej rozdzielczości o łącznej powierzchni 30 m kw. wraz z realizacją na żywo, co stworzy wyjątkowy kontakt między sceną a publicznością. Podziwiać będzie można kryształowe pianino. Istnieje możliwość występu gościa muzycznego – w tej roli np. Kayah, Patrycja Markowska, Anna Wyszkoni, Urszula. Wersja ta często wybierana jest na eventy firmowe.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Pectus ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE