Paweł Jakub Wojtasiewicz

Paweł Jakub Wojtasiewicz – kontratenor sopranowy. Jako młody chłopak był członkiem słynnego chóru „Poznańskie Słowiki”, pod dyrekcją prof. Stefana Stuligrosza, koncertując w kraju i za granicą. Ukończył z wyróżnieniem Liceum Muzyczne im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu, w klasie organów (prof. Julia Smykowska), śpiewu solowego (prof. Jolanta Kajdasz) i klawesynu (prof. Barbara Mucha). W 2005 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie śpiewu prof. Ryszarda Cieśli (jeszcze jako baryton) i prof. Jadwigi Rappe (promotor pracy magisterskiej).

Podjął edukację podyplomową, już jako kontratenor mezzosopranowy, w Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie, gdzie współpracował z takimi nauczycielami śpiewu, jak: Sarah Walker, Catherine Benson, Theresa Cahill i John Shirley-Quirk. Studia te przyniosły mu duże doświadczenie w muzyce barokowej.

Artysta występował do tej pory z recitalami, pojawiał się również na festiwalach w Polsce i w innych krajach europejskich. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich interpretacji muzyki wokalnej. Otrzymał liczne nagrody, również podczas prestiżowych konkursów.

W lutym 20012 roku artysta odbył przesłuchanie dla belgijskiego zespołu Collegium Musicale Ghent w reżyserii Philippe’a Herreweghe’a. Poza umiłowanym barokowym i wczesnoklasycznym repertuarem, sięga także po kompozycje romantyczne i współczesne, głównie pieśni włoskie, niemieckie, francuskie, angielskie, zagłębia się także w repertuar polski.

W lipcu 2014 r. Paweł Jakub Wojtasiewicz dokonał (pod kierownictwem Jakuba Burzyńskiego i jego zespołu „La Tempesta”) nagrania wybranych dzieł Mikołaja Zieleńskiego, gdzie wykonywał partie solowe i chóralne „cantus primus”. Nastepnie został poproszony o wykonanie niezwykle trudnej dla kontratenora partii Cavaliere Armidoro (partia sopranowa – castratowa) w estradowej wersji opery „La Cechcina” Niccolò Piccinniego w Białymstoku.

Od 2005 roku Paweł Jakub Wojtasiewicz pracuje jako trener wokalny w Prywatnym Studio Wokalnym WojArte w Poznaniu.

Chcesz zorganizować koncert Pawła Jakuba Wojtasiewicza ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE