Paulina Penc

Wokalistka jazzowo-eksperymentalna oraz soulowo-funkowa. Wspaniale improwizuje wokale na żywo, wyczuwając intuicyjnie frazę, buduje rytmy niepoliczalne, tworząc melodyki i teksty na poczekaniu, a przy tym wszystkim olśniewa charyzmą, długimi nogami, tańcem i rozbrajającym uśmiechem. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie klubowe. Zadebiutowała w 2005 roku w Warszawie, koncertowała już we wszystkich czołowych klubach stolicy. Następnie swoją energię skoncentrowała głównie na miejscówkach jazzowych. Parokrotnie otwierała popularne poniedziałki jazzowo-funkowe w Harendzie jako gość specjalny. Współpracuje z wieloma osobowościami muzycznymi.

Artystka coraz więcej czasu poświęca muzyce eksperymentalno-jazzowej i z nią związała się najmocniej. Łączy ze sobą wielość stylistyczną – ambient, groove, swing, ethno, wokal eksperymentalny, japońskie gagaku, beatbox, diddle, noise. Rozmywając granice pomiędzy technikami wokalnymi i odwołując się do własnej pamięci emocjonalnej, śpiewa własnym stylem, którego stara się nie zamykać w ramach definicji. Podważa tradycyjnie pojmowane dzieło muzyczne z jego zamkniętą formą, a także określoną notacją. Współtworzy wraz z Krystianem Batyjewskim duet „Stardust and the water”. Jej silny, czysty głos porusza prawdziwie egzystencjalną nutę u słuchacza.

Paulinę podziwiać można było na wielu ważnych festiwalach. Tworzy ona również instalacje dźwiękowe w galeriach, nieobcy jest jej performance audiowizualny. Śpiewa altem oraz sopranem, posiada prawie czterooktawowy głos. Jest artystką niezwykle wszechstronną, która nie pozwala zapomnieć o sobie ze względu na własny, indywidualny styl muzyczny i sposób bycia.

Chcesz zorganizować koncert Pauliny Penc ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE