Paul Pedana

Paul Pedana to włoski wokalista, autor tekstów, multiinstrumentalista i producent płytowy pochodzący z Umbertide koło Perugii. W liceum Pedana założył, wraz z trójką przyjaciół, grupę Anthropos, z którą odnosi znaczne sukcesy i z którą nadal występuje jako perkusista oraz główny tekściarz. Po ukończeniu szkoły nagrali swój pierwszy album „Strangers of the Nowhere”, który zawdzięcza swój tytuł przypadkowemu spotkaniu Paula z Terrym Gilliamem (twórcą m.in. „Monthy Pythona”, „12 Małp”).

Ten brytyjsko-amerykański filmowiec wywarł głęboki wpływ na młodego muzyka. Kilka miesięcy później spotkali się ponownie na festiwalu filmowym w Umbrii, gdzie muzyk sprezentował Gilliamowi album będący hołdem dla jego twórczości. Reżyser był niezmiernie wzruszony tym gestem. Singiel z kompozycją „Out of Time” stał się pierwszym przebojem grupy. W 2013 roku ukazała się EP-ka „I’m Gonna Smash You Down”, która otrzymała świetne recenzje i odniosła sukces komercyjny.

W styczniu 2015 roku Paul Pedana rozpoczął projekt solowy, który stał się jego pasją. Artysta znalazł się na szczycie brytyjskiej listy przebojów ReverbNation dzięki fantastycznemu debiutowi w sali O2 Academy, trzem singlom i teledyskom: „Free”, „I’m Not Afraid” oraz „Kate”. W 2015 roku Paul Pedana był gościem specjalnym New York Fashion Week. W kolejnym roku debiutował w USA w nowojorskiej Rockwood Music Hall. Na fali sukcesu, Pedana wyruszył w 2016 roku w pierwsze światowe tournée, odnosząc wielkie sukcesy w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Europie Wschodniej.

Chcesz zorganizować koncert Paula Pedany ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE