Patrycja Kosiarkiewicz

Polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów piosenek. Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. W latach 1993-1995 była liderką O! La, La – zielonogórskiego zespołu, z którym nagrała płytę „Euforia”. W międzyczasie nagrała z zespołem Flapjack utwór „Balada”, który znalazł się na albumie „Fishdick” zespołu Acid Drinkers, jako „odrzut” z sesji Flapjacka. W 1997 r. podpisała kontrakt z firmą PolyGram i wydała album zatytułowany „Bajeczki”, który został sprzedany w 35 tys. nakładzie. Na przełomie 1998 i 1999 wydała drugą płytę, zatytułowaną „Kim więc jestem”, której producentem był Wojciech „Voo Voo” Waglewski. W 1998 r. otrzymała nominację do Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyki w kategorii „Fonograficzny debiut roku”. Otrzymała też statuetkę „Indywidualność roku” i nagrodę stacji radiowych Playbox.

W 2001 wyprodukowała płytę debiutującej polskiej wokalistki Jagody pt. „Pewność mam”, była także autorką wszystkich tekstów zaśpiewanych na płycie przez piosenkarkę oraz kompozytorką melodii do utworów. W 2002 zajęła się warstwą tekstową na debiutanckiej płycie Alicji Janosz pt. „Ala Janosz”, pierwszej laureatki telewizyjnego show „Idol”. Album promowały piosenki z jej tekstami – „Zmień siebie” i „Zbudziłam się”.

Po blisko siedmiu latach przerwy nagrała płytę pt. „Rocznik ’72”. Muzycznie wykorzystane zostały brzmienia lat siedemdziesiątych, muzyki klubowej, etno, jak i wpływy rhythm & bluesa. Singlami promującymi płytę były: „Za darmo nic” oraz utwór tytułowy „Rocznik ’72”.

W czerwcu 2008 r. premierę miała piosenka olimpijska „Pokonaj siebie”, której autorką tekstu jest Kosiarkiewicz, a wykonywana jest przez zespół Feel i Iwonę Węgrowską. Ponadto współpracowała z Węgrowską przy jej pierwszej solowej płycie, która ukazała się 28 listopada 2008 r. Jest producentką płyty oraz autorką tekstu i muzyki do kilku piosenek, w tym m.in. singla „4 lata”. Pod koniec listopada 2008 r. na antenie radia RMF FM pojawił się „Hymn Pocztówki do Świętego Mikołaja” autorstwa Kosiarkiewicz, wykonywany przez nią wraz z zespołem Feel. Piosenka została również wydana na płycie zatytułowanej „Pocztówka do Świętego Mikołaja”. 19 maja 2009 r. w programie „Kuba Wojewódzki” odbyła się premiera jej nowej piosenki – „Zdumiewające”. Pod koniec listopada 2010 r. została wydana płyta pt. „Pocztówka do Świętego Mikołaja”, na której Kosiarkiewicz wraz z Szymonem Wydrą wykonali „Hymn Pocztówki do Świętego Mikołaja”.

14 marca 2011 r. zaprezentowała singiel „Czy komuś jeszcze wstyd?”, którym zapowiadała swoją kolejną płytę pt. „Ogród niespodzianek”, którą wydała 15 kwietnia. We wrześniu 2013 r. wydała kolejny album studyjny pt. „Mój Jezus nie pija coli”, który nagrała we współpracy z zespołem Effortless. Napisała także teksty na płytę pt. „Atom” zespołu Sound’n’Grace, który był jednym z największych sukcesów komercyjnych 2015 r., oraz do kilku piosenek z EP-ki pt. „Wieloryby i syreny” Michała Rudasia z 2016 r. Jest autorką singli zespołu Sound’n’Grace, które pojawiły się na kolejnym albumie „Życzenia”. Single: „100” oraz „Idealnie” przez wiele tygodni utrzymywały się w podsumowaniu najlepiej granych piosenek w Polsce AirPlay Top publikowanego przez Związek Producentów Audio-Video.

Od 2018 r. jest liderką rockowej formacji Halo. Wydali dwa single, „Tygrysy” oraz „Hamuj”, która doszła do drugiego miejsca listy przebojów „Turbo Top” w Antyradio.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Patrycji Kosiarkiewicz ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE