Patrycja Kosiarkiewicz

Polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów piosenek. Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. W latach 1993-1995 była liderką O! La, La – zielonogórskiego zespołu, z którym nagrała płytę „Euforia”. W międzyczasie przygotowała z zespołem Flapjack utwór „Balada”, który znalazł się na albumie „Fishdick” zespołu Acid Drinkers, jako „odrzut” z sesji Flapjacka. W 1997 r. podpisała kontrakt z firmą PolyGram i wydała krążek zatytułowany „Bajeczki”, który został sprzedany w 35 tys. nakładzie. Na przełomie 1998 i 1999 wydała drugi album „Kim więc jestem”, którego producentem był Wojciech „Voo Voo” Waglewski. W 1998 r. otrzymała nominację do Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyki w kategorii „Fonograficzny debiut roku”. Otrzymała też statuetkę „Indywidualność roku” i Nagrodę Stacji Radiowych Playbox.

W 2001 wyprodukowała płytę debiutującej polskiej wokalistki Jagody pt. „Pewność mam”, była także autorką wszystkich tekstów zaśpiewanych na albumie, jak również kompozytorką melodii. W 2002 zajęła się warstwą tekstową na debiutanckim wydawnictwie Alicji Janosz (pierwszej laureatki „Idola”) pt. „Ala Janosz”. Promowały je piosenki z tekstami Patrycji – „Zmień siebie”, „Zbudziłam się”.

Po blisko siedmiu latach przerwy artystka nagrała „Rocznik ’72”. Muzycznie wykorzystane zostały brzmienia lat siedemdziesiątych, muzyki klubowej, ethno, jak i wpływy rhythm’n’bluesa. Singlami promującymi płytę były: „Za darmo nic”, „Rocznik ’72”.

W czerwcu 2008 r. premierę miał utwór olimpijski pt. „Pokonaj siebie”, do którego tekst napisała Kosiarkiewicz. Wykonywany był on przez zespół Feel i Iwonę Węgrowską. Ponadto wokalistka współpracowała z Węgrowską przy jej pierwszym solowym albumie. Jest jego producentką, autorką tekstu, a także muzyki do kilku produkcji, w tym m.in. singla „4 lata”.

Pod koniec listopada 2008 r. na antenie RMF FM pojawił się „Hymn Pocztówki do Świętego Mikołaja” autorstwa Kosiarkiewicz, wykonywany przez nią wraz z grupą Feel. Piosenka została zaprezentowana na płycie „Pocztówka do Świętego Mikołaja” (wykonana została tam w duecie z Szymonem Wydrą). 19 maja 2009 r. w programie „Kuba Wojewódzki” odbyła się premiera nowego utworu – „Zdumiewające”.

14 marca 2011 r. Patrycja zaprezentowała singiel „Czy komuś jeszcze wstyd?”, którym zapowiadała swoje kolejne wydawnictwo „Ogród niespodzianek”. Następna płyta, nagrana z Effortless, nosi tytuł „Mój Jezus nie pija coli”.

Kosiarkiewicz napisała teksty do albumu „Atom” zespołu Sound’n’Grace (jeden z największych sukcesów komercyjnych 2015 r.), kilku wysoko ocenianych singli formacji, jak również do produkcji z EP-ki „Wieloryby i syreny” Michała Rudasia.

Artystka była liderką rockowej formacji Halo, z którą wydała „Tygrysy” oraz „Hamuj”. Ten drugi utwór dotarł do drugiego miejsca listy przebojów „Turbo Top” w Antyradio.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Patrycji Kosiarkiewicz ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE