Osada Słowiańska

Organizacja imprezy dla dzieci z aranżacją wioski słowiańskiej – atrapa z wikliny w formie staropolskiej osady słowiańskiej z typowym ogrodzeniem wiejskim (brama, przyboczne ściany). Całość realizowana przez animatorów w strojach nawiązujących do tematu imprezy. Doskonała i niepowtarzalna propozycja zabawy dla najmłodszych jak i dorosłych.

PROGRAM ZWIEDZANIA OSADY SŁOWIAŃSKIEJ
Przykładowy program (pokaz, warsztaty, konkursy).

Tajemnice wypiekania podpłomyków Ten pokaz na pewno wzbudzi zdziwienie wśród uczestników. Stary, murowany piec, w którym będą wypiekane (a wcześniej wraz z uczestnikami wspólnie przygotowywane) podpłomyki według dawnej receptury. Każdy będzie miał okazję do wypieczenia własnego chlebka w gorącym piecu. Następnie pozostali uczestnicy będą mogli skosztować wypieki z masłem czosnkowym lub dżemem. Pokaz dostępny przez cały czas trwania imprezy (pokaz + degustacja).

Wyrabianie masła według starych receptur. Dziś większość z nas kupuje masło w sklepie, ale przecież kiedyś go tam nie było. Pokaz tradycyjnego wyrabiania masła za pomocą drewnianego urządzenia zwanego masielnicą zrobi na uczestnikach zdumiewające wrażenie. Co więcej, każdy z nich będzie miał okazję sam zrobić swoje masło! Pokaz dostępny przez cały czas trwania imprezy. (pokaz +warsztaty)

Pokaz ręcznego czerpania papieru z celulozy na sicie– pokaz sztuki, jaką jest tworzenie papieru z wykorzystaniem odtworzonych urządzeń rodem z XIV i XV wieku. Podczas tej pracy uczestnicy mają okazję wysłuchać, krótkiej historii papiernictwa. Aby warsztaty dla dzieci były bardziej urozmaicone proponujemy układanie kompozycji kwiatowych na czerpanym papierze. Dzieci zabierają do domu własnoręcznie wykonane prace. Pokaz dostępny przez cały czas trwania imprezy (warsztaty).

Turniej łuczniczy W średniowieczu w takich turniejach brali udział rycerze. Zawody miały na celu sprawdzenie umiejętności rycerskich a tym samym wybór najlepszego z nich. Każdy uczestnik będzie miał okazję poczuć się jak prawdziwy rycerz i będzie musiał trafnie wystrzelić łuk w stronę wiklinowej tarczy. Co w cale nie jest takim prostym zadaniem. Dla publiczności jest to doskonałe widowisko sportowe. Na zakończenie imprezy uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów dla dzielnych rycerzy. Turniej dostępny przez cały czas trwania imprezy.

Dmuchawa – strzelanie do tarczy

Zakuwanie w dyby. Średniowieczne tortury w XXI wieku… to możliwe. Kiedyś osoby osądzone o czary zostały zakuwane w dyby by przyznały się do winy. Miejmy nadzieję, że wśród uczestników nie będzie zbyt dużo niegrzecznych dzieci, aby gospodarze wioski nie musieli na długo zakuwać ich w dyby. Atrakcja dostępna przez cały czas trwania imprezy.

Budowa murów obronnych z wikliny. Zadaniem uczestników będzie zbudowanie prawdziwych murów obronnych tak, aby skutecznie ochronić się przed natarciem wroga. Jednocześnie uczestnicy będą musieli dokładnie zapoznać się z tajnikami plecenia z wikliny- aby mur był trwały i solidnie upleciony. ( pokaz + warsztaty + konkursy )
Strzały z zabytkowej armaty, która brała udział w filmie „Ogniem i mieczem”- J. Hoffmana. To duża atrakcja dla miłośników kina i nie tylko. Możliwość zobaczenia z bliska zabytkowej armaty oraz jej odpalenia.
„Polowanie na dzika” – rzut bełtem do skóry dzika. Dzik jest dziki, dzik jest zły… Polowanie na dzikie zwierze nie jest prostym zadaniem. Wymaga precyzji i skupienia. Rzut bełtem do prawdziwej skóry z dzika może okazać się nie lada wyzwaniem dla uczestników. Atrakcja dostępna przez cały czas trwania imprezy.

Bednarz – pokaz budowania beczki drewnianej tradycyjnym sposobem. Technika ręcznego wytwarzania naczyń była tajemnicą każdego bednarza, nie ujawniano jej nawet krewnym.  Dziś jednak już wiemy, że najczęściej naczynie składane było z klepek drewnianych mocowanych obręczami metalowymi.Te i wiele innych tajemnic będą mieli okazje poznać uczestnicy podczas tego pokazu oraz wysłuchają opowieści na temat dawnych, zapomnianych dziś rzemiosł. Pokaz dostępny przez cały czas trwania imprezy.

Chcesz zorganizować Osadę Słowiańską ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com