Osada słowiańska

Proponujemy organizację imprezy dla dzieci z aranżacją wioski słowiańskiej (atrapa z wikliny w formie staropolskiej, z typowym ogrodzeniem wiejskim, bramą, przybocznymi ścianami). Całość realizowana jest przez animatorów w strojach nawiązujących do tematyki spotkania. To doskonała i niepowtarzalna propozycja zabawy nie tylko dla najmłodszych, ale także dla dorosłych.

1. Tajemnice wypiekania podpłomyków. Ten pokaz na pewno wzbudzi zaciekawienie wśród uczestników. Centrum atrakcji jest stary, murowany piec, w którym będą wypiekane podpłomyki (przygotowywane według dawnej receptury wspólnie z uczestnikami). Każdy będzie miał okazję do wypieczenia chlebka, którego wszyscy skosztują z masłem czosnkowym lub dżemem. Zabawa dostępna przez cały czas trwania imprezy.
2. Wyrabianie masła według starych receptur. Pokaz tradycyjnego wyrabiania masła za pomocą maselnicy z pewnością wywrze na uczestnikach duże wrażenie, tym bardziej, że każdy będzie miał okazję zrobić swoje! Zabawa dostępna przez cały czas trwania imprezy.
3. Pokaz ręcznego czerpania papieru z celulozy na sicie. Prezentacja sztuki, jaką jest tworzenie papieru z wykorzystaniem odtworzonych urządzeń rodem z XIV i XV wieku. Uczestnicy mają okazję wysłuchać krótkiej historii papiernictwa. Proponujemy także układanie kompozycji kwiatowych na czerpanym papierze. Dzieci zabierają do domu własnoręcznie wykonane prace. Zabawa dostępna przez cały czas trwania imprezy.
4. Turniej łuczniczy. Każdy będzie miał okazję poczuć się jak prawdziwy łucznik, strzelając z łuku w stronę wiklinowej tarczy. Jest to świetne widowisko sportowe. Na zakończenie może nastąpić uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów dla dzielnych uczestników. Zabawa dostępna przez cały czas trwania imprezy.
5. Dmuchawka. Zabawa polega na strzelaniu do tarczy przy pomocy specjalnego urządzenia.
6. Zakuwanie w dyby. Miejmy nadzieję, że wśród uczestników nie będzie zbyt dużo niegrzecznych dzieci, aby gospodarze wioski nie musieli na długo zakuwać ich w dyby! Zabawa dostępna przez cały czas trwania imprezy.
7. Budowa murów obronnych z wikliny. Zadaniem uczestników będzie zbudowanie prawdziwych murów obronnych tak, aby skutecznie ochronić się przed natarciem wroga. Jednocześnie każdy będzie musiał zapoznać się z tajnikami plecenia z wikliny, aby zapora była trwała i solidnie przygotowana.
8. Strzelanie. Wystrzały prowadzone z armaty, która była wykorzystana w filmie „Ogniem i mieczem” J. Hoffmana. To duża atrakcja dla miłośników kina, ale nie tylko! Będzie możliwość zobaczenia z bliska zabytkowej broni.
9. „Polowanie na dzika”. Atrakcja polega na rzucie bełtem do skóry dzika, co wymaga precyzji i skupienia. Zabawa dostępna przez cały czas trwania imprezy.
10. Bednarz. Pokaz budowania beczki drewnianej tradycyjnym sposobem. Technika ręcznego wytwarzania naczyń była tajemnicą każdego bednarza, nie ujawniano jej nawet krewnym. Dziś jednak już wiemy, że najczęściej naczynie składane było z klepek drewnianych mocowanych obręczami metalowymi. Te, jak również wiele innych tajemnic, będą mieli okazję poznać uczestnicy warsztató. Każdy wysłucha opowieści na temat dawnych, zapomnianych dziś rzemiosł. Zabawa dostępna przez cały czas trwania imprezy.

Chcesz zorganizować Osadę słowiańską ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE