Novika

Polska piosenkarka, wokalistka, DJ-ka muzyki klubowej. Stała się rozpoznawalna dzięki zespołowi Futro (wokalistka). Pod koniec 1997 roku Katarzyna Nowicka spotkała się z duetem DJ-skim Boogie Mafia. Podczas próby zaczęła dośpiewywać znane teksty. Muzycy razem założyli zespół składający się z dwóch DJ-ów i improwizującej wokalistki. Zaczęli występować w warszawskich klubach.

Pierwszy koncert Novika zagrała w 1998 roku w Łódzkim Forum Fabricum. Potem przychodziły kolejne koncerty, a artystka niekiedy była nie tylko wokalistką, ale także menadżerem. Debiutancki krążek grupy pt. „Futro” ukazał się w marcu 2002 roku.
Katarzyna Nowicka występowała także często na albumach innych, zaprzyjaźnionych artystów, m.in. Fisza oraz Smolika, z którym była nominowana do „Fryderyka” w kategorii „Piosenka Roku” za utwór „T.Time”.
W pierwszej połowie 2004 roku światło dzienne ujrzała płyta „feat. Novika”, zawierająca wszystkie występy gościnne wokalistki, a także parę niepublikowanych piosenek Futra. Rok poźniej ukazała się składanka „Polskie Leniwe Serwuje Novika”.
Artystka prowadzi intensywne życie klubowo-sceniczne. Składają się na to koncerty z zespołem, ze Smolikiem, występy wokalne u boku DJ-ów, a także liczne występy DJ-skie, najczęściej razem z BEats Friendly.
W październiku 2006 roku Novika wydała krążek „Tricks of Life”. Jest to jej pierwszy w pełni solowy album. Pochodzą z niego utwory „Tricks” oraz „Depend on You”. Katarzyna miała przyjemność zagrać polski support Katy Perry z trasy koncertowej „Teenage Dream Tour” promującej wydawnictwo „Teenage Dream”. Kolejnymi albumami artystki są: „Lovefinder”, „Mixfinder”, „Heart Times” oraz „Bez cukru”.

Chcesz zorganizować koncert Noviki ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE