Neuronia

Powstała pod koniec 2003 r. warszawska Neuronia to zespół wymykający się jednoznacznym klasyfikacjom. Grupa od początku swojego istnienia podąża ścieżką eksperymentowania z wieloma gatunkami metalu i nie tylko. Ciężkie, surowe brzmienie, liczne zmiany tempa, zaskakujące rozwiązania stylistyczne i psychodeliczne partie solowe łączą się w twórczości Neuronii z dużą dawką melodii i energii.

Po kilku zmianach w początkowym składzie i wydaniu dwóch płyt demo – „Neuronia” oraz „Wedding Day”, w 2007 roku formacja zaatakowała rynek materiałem „First Blood”, który zwiastował zdecydowaną zmianę stylistyki. Objęty przez kapelę kurs został w pełni ukazany na debiutanckim albumie „The Winter Of My Heart”, który ukazał się w lutym 2008 r. Zostały również zarejestrowane dwa teledyski do utworów „Psycho” oraz „Demon’s Kiss”. Po wydaniu debiutanckiego krążka zespół promował go na wielu koncertach, m.in. u boku Lizzy Borden, brazylijskiego Torture Squad, czy legendy polskiego death metalu – Pandemonium, a także podczas festiwalu Hunter Fest.

Jesienią 2009 r. grupa zarejestrowała materiał na kolejny album – „Follow the White Mouse” pojawił się w sprzedaży w marcu 2010 r. Równocześnie z wydaniem płyty ukazał się wideoklip do singlowego „Put Your Dukes Up”. Dobrą formę nowego składu potwierdziły liczne koncerty m.in. z Sabatonem.

W marcu 2012 zespół nagrał EP-kę „Insanity Relapse”. Rok później w lutym ukazał się teledysk do jednego z utworów z tego wydawnictwa – „Alone in the Dark”.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Neuronia ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE