Natalia Lubrano

Polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, tworząca w klimatach jazzu oraz elektroniki. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu, jak również prywatną szkołę jazzu „Jazz a Tours” we Francji. Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach – jej ojciec Andrzej Pluszcz był basistą, a także wykładowcą na warsztatach bluesowych, natomiast matka śpiewa w chórze.

Natalia już jako nastolatka założyła swój pierwszy zespół rockowy, brała też udział w wielu konkursach wokalnych. Na polskiej scenie znana jest z wieloletniej współpracy ze środowiskiem wrocławskich hip-hopowców i zespołem Miloopa, z którym wydała cztery albumy: „Nutrition Facts”, „Unicode”, „Optica” i „Verke”. Koncertowała obok wielu gwiazd polskiej sceny, jak też wykonawców zagranicznych. Udzieliła swojego głosu na około dwudziestu albumach.

Od 2012 roku występuje na cyklicznej imprezie charytatywnej „Panny z Dobrych Domów” dedykowanej bezdomnym zwierzakom wymagającym pomocy. Można jej było również posłuchać w czasie 49. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu podczas koncertu „Życia mała garść”, poświęconego pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego. Lubrano wykonała utwór „Nic nie może wiecznie trwać” w aranżacji swojego zespołu. Wydarzenie zostało uwiecznione, a następnie wydane na płycie koncertowej „Życia mała garść. Koncert dedykowany Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu”.

Debiutancka autorska płyta studyjna wokalistki, nagrana z zespołem, nosi tytuł „R.E.S.P.E.C.T.”.

W kwietniu 2014 roku artystka zdobyła Nagrodę Publiczności oraz specjalną Nagrodę Jury za walory wokalne w czasie ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Później wzięła udział w „SuperDebiutach” 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Kolejne wydawnictwo – album koncertowy „Live Sessions” zawiera zapis z koncertu Natalii i Maćka Czemplika.

Jesienią 2015 roku wokalistka z zespołem The Lions brała udział w dziesiątej edycji programu „Must Be The Music”, docierając do finału. Pod koniec listopada 2016 roku ukazała się następna płyta – „Osiecka Jazzowo”, którą piosenkarka nagrała wspólnie z Kwartetem Krzysztofa Żesławskiego ku czci Agnieszki Osieckiej.

Chcesz zorganizować koncert Natalii Lubrano ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE