Natalia Lesz

Natalia Lesz – polska piosenkarka i aktorka. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV, Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP) oraz Związku Artystów Scen Polskich (ZASP). Honorowa obywatelka Gruzji. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Tisch School of the Arts na Uniwersytecie Nowojorskim.
Nad pierwszą płytą, zatytułowaną „Natalia Lesz”, pracowała w Los Angeles, początkowo z producentami: Johnem Poppo, Heather Holley, Robem Hoffmanem i Gregiem Wellsem, później z Glenem Ballardem. Na początku 2008 roku jej utwór „Power of Attraction” znalazł się na 24. miejscu w rankingu najlepszych utworów amerykańskiego Billboard Magazine. Debiutancki album promował singiel „Fall”, wyprodukowany przez Grega Wellsa. Płyta miała premierę 11 kwietnia 2008 r. Drugim singlem, który promował jej pierwszą płytę, został utwór „Power of Attraction”.
14 czerwca 2008 zwyciężyła w konkursie SuperJedynek w kategorii Debiut Roku. 28 czerwca 2008 r. wystąpiła na krakowskich Błoniach przed Celine Dion, podczas jedynego koncertu w Polsce kanadyjskiej piosenkarki. 23 sierpnia 2008 r. walczyła o Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności na 45. Sopot Festival z piosenką „Power of Attraction”. Od 7 września do 30 listopada 2008 r. brała udział w VIII edycji programu „Taniec z Gwiazdami”. Zajęła w nim II miejsce, przegrywając w finale z Agatą Kuleszą. Jej partnerem tanecznym był Łukasz Czarnecki. Na początku grudnia 2008 r. premierę miał nowy singiel z debiutanckiej płyty Natalii – „Miss You”. W lutym 2009 r. Natalia otrzymała nominację do nagrody Fryderyk w kategorii „Nowa Twarz Fonografii”.
Wystąpiła w serialu TVP pt. „Tancerze”, gdzie zagrała jedną z pierwszoplanowych ról.
W czerwcu 2009 rozpoczęła udział w promocji kampanii HELP dla życia bez tytoniu. Wystąpiła w imprezach organizowanych w Polsce ramach „HELP Summer Tour” podczas lata w 2009 r.
We wrześniu 2009 r. miał premierę kolejny singiel wokalistki – „Coś za coś”. Artystka ma w dorobku płyty „Natalia Lesz” z 2008 r. oraz „That Girls” z 2011 r.

Chcesz zorganizować koncert Natalii Lesz ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE