Monika Brodka

W 2003 r. wzięła udział w trzeciej edycji programu „Idol” i w styczniu 2004 r. wygrała jego finał. W następstwie wydała swój debiutancki minialbum zatytułowany „Mini Album vol. 1.”. Promowała go singlem „Ten”. Kontynuacją był „Mini Album vol. 2”, a także długogrający krążek pt. „Album”, który zadebiutował na 8. miejscu listy OLiS w Polsce. W grudniu 2004 r. Brodka otrzymała nominację do nagrody Paszport „Polityki” w kategorii „Estrada”.

Rok później Monika została nominowana do „Fryderyka” w kategoriach: „Album Roku Pop”, „Nowa Twarz Fonografii” oraz „Wokalistka Roku”. Piosenką „Miałeś być…” wygrała konkurs premier na 42. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Została także wyróżniona statuetką plebiscytu „SuperJedynki” w kategorii „Debiut” oraz nagrodą słuchaczy Radiowej „Jedynki”, którą był koncert w studio im. Witolda Lutosławskiego. Jej „Album” uzyskał status złotej płyty. Artystka nagrała piosenkę pt. „Horoskop” razem z duetem WSZ & CNE. Utwór znalazł się na wspólnej płycie raperów pt. „Jeszcze raz”.

W 2006 r. pojawił się drugi album studyjny Moniki Brodki pt. „Moje piosenki”. Promowany był on popularnymi singlami: „Znam cię na pamięć”, „Miał być ślub” i „Za mało wiem”.

Wokalistka nagrywała utwory na potrzeby ścieżki dźwiękowej do serialu TVN BrzydUla.

Trzeci album studyjny pt. „Granda” ujrzał światło dzienne w 2010 r. Uzyskał on status dwukrotnej platynowej płyty, natomiast w 2012 r. za promujący płytę wideoklip do utworu „Krzyżówka dnia” Monika odebrała „Fryderyka” w kategorii „Teledysk roku”.

30 maja 2012 r. cyfrową premierę miał trzeci minialbum pt. „Lax”. EP-kę promowały single: „Varsovie”, do którego powstał teledysk wyreżyserowany przez Antoniego Nykowskiego, i remiks piosenki „Dancing Shoes” zrealizowany przez zespół Kamp!. 9 sierpnia 2013 r. artystka wystąpiła na głównej scenie Coke Live Music Festival w Krakowie. W tym samym roku została nominowana do „Fryderyków” w najważniejszych kategoriach: „Artysta Roku”, „Album Roku” (za „Lax”) oraz „Utwór Roku” (za „Varsovie”), a także uzyskała tytuł Kobiety Dekady „Glamour”. W 2014 r. album „Granda” uznany został jako najlepsza płyta nagrodzona „Fryderykiem” w ostatnich 20 latach w kategorii „Muzyka Rozrywkowa”.

W lipcu 2018 r. Brodka w duecie z Agimem Dżeljiljim nagrała swoją wersję piosenki Izabeli Trojanowskiej „Wszystko czego dziś chcę” na potrzeby ścieżki dźwiękowej do serialu pt. „Rojst”.

Chcesz zorganizować koncert Moniki Brodki ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE