Molly Malone’s

Folk-punkowy zespół z Giżycka na Mazurach, który doskonale łączy elementy folku celtyckiego z punk rockiem. Idea formacji narodziła się w głowach Jarka „Kwiatka” Kwiatkowskiego oraz Bartka „Konia” Biwejnisa, którzy po doświadczeniach w punk rockowych formacjach oraz szantowych kapelach postanowili irlandzkie melodie grane na akordeonie i skrzypcach wkomponować w punk rockowe utwory. Podstawowy skład uzupełniają instrumenty tradycyjne dla celtyckiej muzyki ludowej, co tworzy doskonałą muzyczną mieszankę. Teksty w języku polskim są charakterystycznym elementem w Molly Malone’s. Zespół w swojej twórczości akcentuje przywiązanie do Mazur i stara się godnie reprezentować swoją małą ojczyznę.

Pozytywne przyjęcie Molly Malone’s w środowisku folku morskiego, jako mazurskiego zespołu grającego „punk rockowe szanty”, wynikało nie tylko z braku sceny celtic-punkowej w Polsce, ale także z doskonałej zabawy, jaką kapela serwowała na każdym koncercie. Grupa supportowała na koncertach w Polsce takie gwiazdy gatunku, jak: Dropkick Murphys, Street Dogs, The Dreadnoughts oraz The Real McKenzies.

Jesienią 2012 roku Molly Malone’s rozpoczyna rejestrację swojej pierwszej płyty pt. „Obłęd”, która ukazała się nakładem Lou&Rocked Boys 17 marca 2013 r. W przerwie wakacyjnej zespół z powodzeniem występował na imprezach plenerowych, muzycznie „demolując” sceny m.in. 10. Fląder Festiwalu w Gdańsku czy 19. Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Molly Malone’s ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE