Mobilne planetarium

Interaktywne seanse kosmiczne prowadzone przez wykwalifikowanego fizyka i astronoma. Czas trwania spotkań można dostosować do potrzeb (od 20 do 40 minut). Zakres tematyczny dostosowywany jest do wieku uczestników. Jednorazowo do kopuły wchodzi ok. 30 dzieci.

Kopuła ma 5 m średnicy oraz 3 m wysokości, nie zapada się. Wykonana jest z niepalnego materiału gwarantującego całkowite zaciemnienie wnętrza, wentylacja odbywa się za pomocą specjalistycznego urządzenia. Doznania gwarantuje wysokiej klasy sprzęt multimedialny (rzutnik Full HD + komputer z odpowiednim oprogramowaniem). Pomieszczenia, w których przeprowadzane będą seanse, muszą posiadać wymiary większe niż ma samo urządzenie.

Pakiety tematyczne

1. „Poznajmy niebo” (45 min.)
Wirtualna podróż po północnym niebie. Uczestnicy nauczą się rozpoznawać gwiazdozbiory i zobaczą, jak były one widziane przez naszych przodków. Poznają również, co tajemniczego układy kryją w swoim sąsiedztwie (prowadzenie w języku polskim lub angielskim).

2. „Słońce i jego rodzina” (45 min.)
Podróż, która rozpoczyna się od naszej centralnej gorącej gwiazdy. Następnie wszyscy wyruszają do najdalszych zakątków Układu Słonecznego. Poznają planety i ich księżyce, oglądają planetoidy, komety, zaćmienia oraz inne zjawiska zakryciowe.

3. „Egzotyczny Wszechświat” (45 min.)
Biorący udział w seansie dowiedzą się, co to jest czarna dziura, kwazar, czy pulsar, a także poznają „egzotyczne” obiekty naszego Wszechświata. Następnie zostaną przeniesieni na kraniec Kosmosu oraz poznają etapy jego ewolucji.

Edukacyjne seanse filmowe

Seanse filmowe przeznaczone dla młodzieży, prowadzone zarówno w języku polskim, jak również angielskim.

1. „Saturn – Władca Pierścieni” (30 min.)
Wyprawa w kierunku pięknej planety Układu Słonecznego z misją Cassini-Huygens. Uczestnicy obejrzą piękne pierścienie Saturna i jego księżyce (w szczególności Tytana, gdzie zbadany zostanie skład jego atmosfery).

2. „Dwa szkiełka” (30 min.)
Dwójka przyjaciół zabierze młodzież na obserwację nocnego nieba. Przewodnicy zaprezentują, jak skonstruowany jest teleskop, przedstawią zasady jego działania, a także porwą wszystkich w podróż przez Układ Słoneczny aż na krańce Wszechświata.

Chcesz wynająć Mobilne Planetarium ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE