MIRAGE & YOKO

Założycielem zespołu, jego wokalistą, multiinstrumentalistą i autorem prawie wszystkich piosenek jest Janusz Konopla. Grupa występowała z takimi gwiazdami polskiej sceny jak np.: Justyna Steczkowska, Stachursky, Golec uOrkiestra, D-Bomb, Kombi, Kalwi & Remi, Mirami. Formacja ma na swoim koncie wiele albumów. Pierwszy, zatytułowany „Uśmiechnij się”, został sprzedany w ilości aż 280 tysięcy egzemplarzy, a przebój „Wiosna” do tej pory jest bardzo lubiany, jak również chętnie śpiewany na weselach czy innych imprezach.

Kolejna płyta pt. „Jesteś szalona” zawierała tytułową piosenkę, która stała się megahitem nurtu disco polo. Wyłącznym autorem tekstu oraz muzyki utworu jest Janusz Konopla. Kawałek został nagrany w późniejszym czasie przez zespół Boys jako cover.

MIRAGE posiada w swoim dorobku także krążki w języku ukraińskim, białoruskim i rosyjskim. Próby nawiązania do kultury wschodniej okazały się sukcesem. Przyczynił się do tego fakt, iż wokalista studiował muzykę, a ściślej – grę na akordeonie na Uniwersytecie w Mińsku (Białoruś).

Chcesz zorganizować koncert zespołu MIRAGE & YOKO ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE