Michał Sołtan

Michał Sołtan jest pasjonatem muzyki, wokalistą, autorem tekstów, kompozytorem, aranżerem, multiinstrumentalistą, edukatorem. Studiował Muzykologię na UW oraz skończył Wydział Jazzu w PSM im. F. Chopina w Warszawie w klasie gitary jazzowej u prof. Piotra Lemańskiego. Przez kilkanaście lat działał głównie jako gitarzysta w projektach jazzowych, rockowych, popowych. Ze swoim autorskim zespołem Imagination Quartet wydał dwie płyty: „IQ” i „Mallada”. Formacja koncertowała w Chinach, Niemczech, Danii, Polsce.

Nowym wyzwaniem są piosenki, do których artysta sam pisze muzykę i teksty. Michał wziął udział m.in. w 9. edycji programu „Must Be The Music” (zdobywając 4 x TAK), Songwriter Łódź Festival, Sofar Sounds Warsaw, 55. KFPP w Opolu. Jego nietuzinkowy pomysł na koncerty, podczas których wykorzystuje loop station, cieszą się sporym zainteresowaniem. Aranżuje na żywo wokal, chórki, beatbox, gitarę elektryczną oraz akustyczną, ukulele, elektronikę itd. Mimo, że jest sam na scenie, brzmi nieraz jak 10-osobowy zespół. Grał koncerty zarówno kameralne, jak i na dużych scenach (np. Palladium, Teatr Szekspirowski) przed wielotysięczną publicznością. Supportował Melę Koteluk, Lao Che, projekt Smolik/Kev Fox. W marcu 2016 roku wydał singiel „Pan Sowa”, podejmując jednocześnie współpracę z domem wydawniczym ForTune. Singiel był na listach przebojów w radiach regionalnych. Z chęcią udziela wywiadów w lokalnych mediach. Własnym sumptem zrealizował swoje klipy. Muzyka, aranżacje, proces twórczy – to jego pasja. Od początku 2016 roku Michał Sołtan organizuje warsztaty „Uwolnij muzykę” połączone z recitalem, skierowane zarówno do młodzieży, jak i dorosłych. Wspólnie z kursantami piszą utwory wokalno-instrumentalne, wykorzystując loop station. Oprócz wiedzy, warsztatowicze dostają wielką dawkę motywacji do ćwiczenia, jak również rozwoju.

Sołtan prowadzi na portalu YouTube kanał „Muzyk w formie” poświęcony związkom muzyki, sztuki czy sportu. Współtworzy Quality Jazz Live! – cykl koncertów jazzowych odbywających  się w legendarnym Quality Studio w Warszawie. Jest zaangażowany w działania charytatywne i społeczne, jak np. pomoc domom dziecka lub akcja uświadamiająca o FASD. Współpracuje z projektantem mody Patrykiem Wojciechowskim.

Wraz z Magdaleną Jankowską artysta stworzył performance „MaloGranie”, podczas którego komponuje muzykę na żywo do malowanego obrazu. Oferuje też koncerty z zespołem oraz recitale. W repertuarze znajdują się utwory z gatunków jazz, pop, fusion.

Chcesz zorganizować koncert Michała Sołtana ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE