Michał Matuszewski

Przygoda Michała z muzyką rozpoczęła się w dzieciństwie. Talent chłopca odkryła jego babcia. To od niej otrzymał pierwszy instrument – keyboard. Edukację muzyczną rozpoczął u Lilii Różyckiej – nauczycielki muzyki. Ukończył dwa stopnie szkoły muzycznej w Sanoku, w klasie akordeonu. Grę na tym instrumencie doskonalił pod czujnym okiem prof. ośw. Andrzeja Smolika. Gra nie tylko na akordeonie, ale również na fortepianie.

Supportował koncerty m.in. Rafała Brzozowskiego, Haliny Frąckowiak, Haliny Kunickiej, Andrzeja Piasecznego. Zagrał improwizację do znanej ballady „Oj czyj to kiń stoit” z Leszkiem Możdżerem. Wykonał kilkadziesiąt koncertów charytatywnych. Największą popularność artysta zdobył dzięki występowi w programie „Must Be The Music”. Zachwycone twarze jurorów były wystarczającym dowodem na jego talent. Wokalista zaczarował jury i publiczność brawurowym wykonaniem piosenki „Człowieczy los” z repertuaru Anny German. W finale zajął II miejsce.
Gdyby słuchacz zamknął oczy, a Michał zacząłby śpiewać, jest ogromne prawdopodobieństwo, że ucho ludzkie powie: kobieta! I tak jest najczęściej. Barwa głosu artysty jest trudna do określenia. Można nazwać ją tenor altino – rzadko spotykana, ponieważ wykracza ona poza męską skalę.
Możliwe są trzy konfiguracje koncertowe:
1. Półplayback – solo.
2. Zespół w składzie: wokal Michała, wokal II, wokal III, akordeon, duet skrzypcowy, pianino cyfrowe, gitara (opcjonalnie).
3. Zespół w składzie: wokal Michała, wokal II, wokal III, akordeon, pianino cyfrowe.

Projekt 1: „W głębi duszy”. Muzyka sentymentalna z dodatkami etnicznych brzmień. Oferta bez zespołu, w większości coverowa, w odświeżonych aranżacjach.

Projekt 2: „Ajde”. Muzyka klezmerska, góralska, klimaty wschodnie. Delikatny głos, zespół na żywo (akordeon, skrzypce, kontrabas) w aranżacjach, które zachwycą każde, najwrażliwsze ucho.

Michał stawia na interakcję z publicznością, dlatego aranżacje utworów są stworzone tak, by móc nawiązywać kontakt z ludźmi. W repertuarze znajdziemy twórczość Anny Jantar, Anny German, Eleni, Ireny Santor, Ireny Jarockiej, a także piosenki bieszczadzkie we własnych aranżacjach artysty. Istnieje możliwość przygotowania występu tematycznego: Muzyka religijna, koncert z okazji Dnia Kobiet itp. Koncerty cieszą się niezwykłym uznaniem, większość z nich jest już wpisana w cykliczne imprezy.

Chcesz zorganizować koncert Michała Matuszewskiego ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE