Michał Matuszewski

Przygoda Michała z muzyką rozpoczęła się w dzieciństwie. Talent chłopca odkryła jego babcia. To od niej otrzymał pierwszy instrument – keyboard. Edukację muzyczną rozpoczął u Lilii Różyckiej, nauczycielki muzyki. Ukończył dwa stopnie szkoły muzycznej w Sanoku w klasie akordeonu. Grę na tym instrumencie doskonalił pod czujnym okiem prof. ośw. Andrzeja Smolika. Gra nie tylko na akordeonie, ale również na fortepianie.

Śpiewa w krakowskich zespołach, m.in. Kraków Gospel Choir, zespole autora hymnu na Światowe Dni Młodzieży Kuby Blycharza o nazwie „NiemaGotu”. Oprócz tego wraz z Eweliną Wronowską tworzy akordeonowo-wokalny duet i prowadzi zespół wykonujący muzykę bojkowską przy Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie. Śpiewał w Chórze Światowych Dni Młodzieży. Jako wolontariusz przynależy do Stowarzyszenia Sztuki Kabaretowej PAKA przy Rotundzie w Krakowie.
Największą popularność zdobył dzięki występowi w programie telewizji POLSAT: Must Be The Music. Tylko Muzyka 11 w 2016 roku. Zachwycone twarze jurorów programu Must Be the Music były wystarczającym dowodem na jego talent. Zaczarował jury i publiczność brawurowym wykonaniem piosenki „Człowieczy los” z repertuaru Anny German. „Pięknie, mogę go słuchać na okrągło”, „Super głos!!! Niesamowite WOW” to tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się w sieci po występie młodego wokalisty. Jego los doprowadził do finału Must Be The Music wraz z Olgą Garstką. W finale zajął II miejsce.
Barwa głosu jest trudna do określenia. Można nazwać go tenor altino. Jest to niezwykle rzadko spotykany głos, ponieważ wykracza poza skalę głosu mężczyzny.
Supportował koncerty m.in. Rafała Brzozowskiego, Haliny Frąckowiak, Andrzeja Piasecznego. Zagrał improwizację do znanej ballady „Oj czyj to kiń stoit” z Leszkiem Możdżerem. Wykonał kilkadziesiąt koncertów charytatywnych.
 
W zależności od przeznaczonych finansów na koncert przez organizatora możliwe trzy konfiguracje koncertowe:
1. Półplayback – SOLO.
2. Zespół w składzie: wokal Michała, wokal II, wokal III, akordeon, duet skrzypcowy, pianino cyfrowe, gitara (opcjonalnie).
3. Zespół w składzie: wokal Michała, wokal II, wokal III, akordeon, pianino cyfrowe.
Koncert trwa od 40 do 80 minut.

Projekt 1: „W głębi duszy”. Muzyka sentymentalna z dodatkami etnicznych brzmień. Oferta bez zespołu, w większości coverowa, w odświeżonych aranżacjach. Koncert 40-60 minut,

Projekt 2: „Ajde”. Muzyka klezmerska, góralska, klimaty wschodnie. Delikatny głos, zespół na żywo (akordeon, skrzypce, kontrabas) w aranżacjach, które zachwycą każde, najwrażliwsze ucho.

Michał stawia na interakcję z publicznością, dlatego aranżacje utworów są stworzone tak, by móc nawiązywać kontakt z ludźmi. W repertuarze piosenki Anny Jantar, Anny German, Eleni, Ireny Santor, Ireny Jarockiej, piosenki bieszczadzkie we własnych aranżacjach. Istnieje możliwość przygotowania koncertu tematycznego: Muzyka religijna, koncert z okazji Dnia Kobiet itp. Koncerty cieszą się niezwykłym uznaniem, większość z nich jest już wpisana w cykliczne imprezy.

Chcesz zorganizować koncert Michała Matuszewskiego ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com