Michał Czernecki

Polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Jeszcze podczas studiów w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego odebrał drugą nagrodę za rolę Gerarda w przedstawieniu Franka Wedekinda „Maestro” (reż. Krzysztof Globisz) na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Zadebiutował na scenie Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie rolą Victora w sztuce „Polaroidy”, za którą dostał nagrodę na Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu.

W 2004 roku zagrał na deskach Odeon Herodesa Atticusa w Atenach w spektaklu Fryderyka Nietzschego „Zaratustra” reżyserowanym przez Krystiana Lupę. Występował w teatrach: Starym im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, krakowskiej Scenie STU, Rozmaitości w Warszawie, Narodowym w Warszawie, Tarnowskim im. Ludwika Solskiego oraz im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Po debiutanckim występie na kinowym ekranie w produkcji „Karol. Człowiek, który został papieżem”, pojawił się w serialu TVP 2 „Na dobre i na złe”. 19 września 2018 roku, nakładem wydawnictwa Pascal, ukazała się jego książka pt. „Wybrałem życie”.

Chcesz zaangażować Michała Czerneckiego ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE