Mateusz Ławniczak

Mateusz Ławniczak, jako jeden z nielicznych, prezentuje pieśni okresu renesansu jednocześnie jako wokalista i akompaniator, co – będąc absolutną rzadkością – pozwala na idealne spojenie warstwy muzycznej z tekstem. Ten sposób wykonania powoduje także, że każdy spontaniczny pomysł retoryczny znajduje momentalne odzwierciedlenie w akompaniamencie, o co walczy tak wiele duetów. Mateusz jest artystą otwartym, udowadniającym, że muzykę dawną można wykonywać w sposób nowatorski, z jednoczesnym poszanowaniem tradycji.

Interpretacje jego są z jednej strony efektem wiedzy historycznej i gruntownego zrozumienia tekstu, a z drugiej – indywidualnego podejścia do utworu, pozbawionego wykorzystywania utartych schematów oraz gotowych patentów. Cechą charakterystyczną muzyka jest także naturalna łatwość gry w bardzo trudnych technicznie akompaniamentach, a także wyjątkowy talent do ekspresji.

Sukcesem Mateusza jest m.in. występ w ramach Międzynarodowego Festiwalu w Tytuvenai (Litwa) w lipcu 2016 r. Rok później muzyk zaprezentował solowy recital w ramach „Maja z Muzyką Dawną” we Wrocławiu. Mateusz Ławniczak jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie gitary prof. Piotra Zaleskiego. To także wieloletni członek zespołu Jacaras. Grupa w swojej karierze zagrała na niemal wszystkich liczących się festiwalach gitarowych w Polsce, przygotowała również serię koncertów na Wyspach Kanaryjskich w ramach festiwalu organizowanego przez fundację Blasa Sanchesa.

Program składa się w większości z pieśni, a także utworów solowych Johna Dowlanda i innych współczesnych mu kompozytorów angielskich. Koncert może być zagrany na lutni lub gitarze. Całość opatrzona jest komentarzem wykonawcy.

Chcesz zorganizować koncert Mateusza Ławniczaka ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE