Marta Andrzejczyk

Pieśniarka, aktorka Białego Teatru w Olsztynie. Śpiewa w programie słowno-muzycznym „Śpieszmy się kochać ludzi…” (poezja x. J. Twardowskiego, muz. H. F. Tabęckiego) w towarzystwie Ewy Błaszczyk i Krzysztofa Kolbergera, prezentowanym i nagrywanym w Studiu A. Osieckiej w Radiowej Trójce. 15 kwietnia 2010 roku, w imieniu polskich artystów i twórców, na Zamku Królewskim w Warszawie występem „Śpieszmy się kochać ludzi…” pożegnała Parę Prezydencką i Ministra Tomasza Mertę. Marta to współzałożycielka grupy literacko-muzycznej SCENA BABEL, Kabaretu Piosenki Smutnej oraz Teatralnego Spichlerza.
W latach 2007-2011 była aktorką Teatru Kreatury z Gorzowa Wlkp, w latach 2002-2004 występowała w Teatrze Pantomimy Olsztyńskiej. To także adeptka Olsztyńskiego Teatru Rapsodycznego, nagradzana w dziedzinie piosenki i aktorstwa, jak również stypendystka Prezydenta Miasta Olsztyn, Ministra Kultury i Sztuki oraz Ministra Edukacji Narodowej i Sportu.
W 2007 roku ukazała się jej pierwsza płyta pt. „Cicho”, na której gości Mirosław Czyżykiewicz. Trzy lata później artystka wydała drugi album – „Cienie”, a następnie odbyła się premiera jej trzeciego recitalu pt. „Kobieta Czasownik”. Marta Andrzejczyk znana jest z ciepłej osobowości scenicznej oraz wyjątkowej wrażliwości. Jak nikt potrafi budować atmosferę intymności i władać emocjami słuchaczy. Wyjątkowa, jasna barwa głosu sprawia, że każdy występ w jej wykonaniu pozostaje niezapomniany. Eksperyment i improwizacja to jej drugie „ja”, szczęściarze mogą ją wspominać z „Bohemy Północy – Inter Poezji”, gdzie w towarzystwie Clicktima pozwoliła sobie na szalone wokalizy i zabawy dźwiękami przy muzycznych wykonaniach tekstów warmińskich poetów.

Chcesz zorganizować koncert Marty Andrzejczyk ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE