Mariza

Miliony wyświetleń teledysków, setki wyprzedanych koncertów na całym świecie! Mariza jest największą sławą stylu fado, skarbu narodowego Portugalii. Jej występy dosłownie elektryzują publiczność. Głos Marizy określa się słowami „magiczny, diamentowy, magnetyczny”, a fenomen popularności porównuje się do najsłynniejszych div operowych i megagwiazd pop/rock. Jej repertuar to przede wszystkim tradycyjne i współczesne interpretacje fado, ale wokalistka chętnie sięga także po bliskie jej sercu morny z Wysp Zielonego Przylądka czy standardy bluesowe.

Przez ponad 18 lat muzycznej kariery Mariza z lokalnego fenomenu znanego wąskiej grupie wielbicieli fado, stała się jedną z najbardziej znanych i cenionych gwiazd współczesnej sceny world music. Artystka wydała dotychczas siedem autorskich albumów („Fado em Mim”, „Fado Curvo”, „Transparente”, „Terra”, „Fado Tradicional”, „Mundo”), kilka płyt koncertowych, otrzymała szereg nagród, w tym Latin Grammy w 2007 roku. Miała okazję współpracować z najlepszymi muzykami i producentami, takimi jak: Jacques Morelenbaum, Gilberto Gil, Ivan Lins, Lenny Kravitz, Cesária Évora, Tito Paris czy Sting, z którym wykonała hymn Igrzysk w Atenach w 2004 roku zatytułowany „A Thousand Years”.

Mariza udowodniła, że jest artystką światowego formatu i niezwykłego talentu, która ma wiele do zaoferowania. Urodzona w Mozambiku, wychowana w sąsiedztwie słynnej lizbońskiej dzielnicy Mouraria, stała się artystką wykraczającą poza krąg muzyki świata, zachowując jednak swą narodową tożsamość i portugalską wrażliwość.

Chcesz zorganizować koncert Marizy ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE