Mariusz Klimek

Dr hab. Mariusz Klimek ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Studiował pod kierunkiem wybitnego polskiego artysty prof. zw. Piotra Kusiewicza. Uzyskał dyplom w zakresie śpiewu solowego i piosenkarstwa. 24 lutego 2010 roku Rada Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej  im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy nadała mgr Mariuszowi Klimkowi stopień doktora sztuki w dziedzinie sztuki muzycznej z zakresu wokalistyki. Stał się tym samym trzecią osobą w Polsce ze stopniem doktora sztuki w dziedzinie muzyki rozrywkowej.

To wielokrotny laureat prestiżowych nagród, ogólnopolskich festiwali muzyki rozrywkowej, występował na wielu scenach polskich i zagranicznych, a także dla władz państwowych oraz kościelnych. W swoim dorobku artystycznym posiada 8 albumów, w tym dwa międzynarodowe. Pojawia się w radiu i telewizji, jego wysoko ocenianie płyty są dostępne w salonach Empik. Jest laureatem ogólnopolskich festiwali muzyki rozrywkowej. Śpiewał nie tylko na terenie naszego kraju, ale także poza granicami Polski.

Wszechstronność repertuarowa tego artysty jest imponująca – z dużym powodzeniem śpiewa zarówno musicale, piosenkę, dzieła wokalne J. S. Bacha, jak też cykle pieśni, arie i standardy jazzowe.

Oferta koncertowa
Koncert popowo-jazzowy – od ballady po salsę, sambę, funky i disco,
Koncert symfoniczny aranżacje do autorskich kompozycji na orkiestrę symfoniczną i chór,
Koncerty z piosenkami Derwida Witolda Lutosławskiego.

Istnieje również możliwość zorganizowania koncertu świątecznego, podczas którego usłyszeć można utwory z autorskiej płyty pt. „Gdy Ziemię Cichym Snem”.

Chcesz zorganizować koncert Mariusza Klimka ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE