Mariusz „Fazi” Mielczarek

Mariusz „Fazi” Mielczarek to jeden z najbardziej wszechstronnych polskich saksofonistów. Kojarzony przede wszystkim z formacjami Mariusz „Fazi” Mielczarek Group, Woobie Doobie, Big Band Krzysztofa Herdzina, a także orkiestrą Adama Sztaby. Jest autorem niezliczonej liczby partii saksofonu w utworach wielu wybitnych polskich artystów, jak również tematów do filmów i seriali.

Projekt „Muzyka filmowa” to propozycja odkrycia na nowo znanych oraz lubianych tematów muzycznych. Utwory z takich produkcji, jak np. „07 zgłoś się”, „Stawka większa niż życie”, „Prawo i pięść”, „Moja Ballada” są dla artysty inspiracją do poszukiwania zaskakujących brzmień jazzowych. Ogromne doświadczenie „Faziego”, bardzo mocno związanego z polską kinematografią, owocuje aranżacjami najwyższych lotów, które przeniosą słuchaczy w niezwykłą podróż, balansując na granicy różnych rodzajów sztuki. Zaskakujące dźwięki z elementami improwizacji to propozycja, która zachwyci koneserów.

W składzie znajdują się także wybitni polscy muzycy – Piotr Wrombel (pianino) i Amadeusz Krebs (perkusja).

Piotr Wrombel to kompozytor, aranżer, a przede wszystkim – pianista o wszechstronnych zainteresowaniach muzycznych. Współpracował z wieloma polskimi oraz zagranicznymi artystami, takimi jak: Mike Russell, Edyta Górniak, Ewa Uryga, Janusz Szrom, Jarek Wist. Grywa w formacjach jazzowych, czy też orkiestrach rozrywkowych, biorąc udział w projektach o zróżnicowanym charakterze. Prowadzi również działalność dydaktyczną.

Amadeusz Krebs – absolwent Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Bardzo uzdolniony perkusista, współpracujący z wieloma cenionymi grupami jazzowymi. Brał udział w nagraniach czołowych polskich artystów. Znany jest ze swojej wszechstronności muzycznej, jak i ciekawych rozwiązań w sferze rytmicznej.

Chcesz zorganizować koncert Mariusza „Faziego” Mielczarka ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE