Mario Moita

Mario Moita urodził się w Alentejo w Portugalii. W młodości odkrył swoje zdolności muzyczne. Z pięknym głosem, gdy miał zaledwie osiem lat, wygrał galę dla młodych wykonawców w mieście Evora. W wieku dziesięciu lat występował przed kilkutysięczną widownią w swoim rodzinnym mieście podczas corocznych świąt Reguengos de Monsaraz. Następnie rozpoczął naukę gry na pianinie w Konserwatorium Muzycznym Evory. Później Mario miał okazję spotkać się z pianistą Furtunato Murteirą, który był współczesnym wielkim kompozytorem fado Alberto Janesem.

Na początku lat 90. założył grupę muzyczną. Dwa lata później wrócił do swojego rodzimego Alentejo i założył zespół „Six Tetos”.  W 1993 roku grupa brała udział w programie telewizyjnym „Chuva de Estrelas” w portugalskiej stacji telewizyjnej SIC. W 1995 roku Mario rozpoczął pracę jako pianista na zamku królowej Isabel. Zamiast wspólnego sposobu fado, w towarzystwie gitary, Mario poświęcił się fado na fortepianie. Według Mario najlepiej byłoby nie przekazywać muzyki „po prostu”, ale powiązać ją z kulturą i wspaniałą historią Portugalii.  W 2003 roku Mario Moita wkroczył na nowy etap swojego życia. Reprezentował Portugalię podczas setek festiwali muzycznych i w teatrach na całym świecie. Występował w ponad 30 krajach – od Rumunii przez Estonię i Polskę, aż do Japonii. Dużo czasu spędza także w Brazylii, gdzie jest lubiany przez media, w tym Jo Soaresa, który zaprosił go kilka razy do słynnego talk show telewizyjnego.

Propozycje koncertów:

– recital solo z fortepianem i akordeonem (koncert uzupełniają piękne fotografie z Lizbony),

– Mario Moita oraz João de Sousa z zespołem 2-4-osobowym, w tym Rafael Fraga z Portugalii na gitarze portugalskiej + możliwy żeński kwartet smyczkowy. João jest znany polskiej publiczności jako finalista 4. edycji programu „X Factor” oraz koncertów własnych i z Arielem Ramirezem z Argentyny. Jego pieśni znaleźć można na radiowej płycie „RAM Cafe vol. 7”, albumie „SIESTA 11” Marcina Kydryńskiego i na dwóch jego własnych krążkach.

Chcesz zorganizować koncert Mario Moity ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE