Maria Sadowska

Wokalistka, aranżer, kompozytor, producent i lider w jednej osobie… Maria Sadowska związana jest z muzyką od zawsze. Pierwszą solową płytę nagrała wieku 14 lat, kolejną – trzy lata później. Wydała dwa albumy w Japonii. W lutym 2004 roku ukazał się jej pierwszy polski „dorosły” krążek, na którym mogliśmy usłyszeć połączenie poezji Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej z nowoczesną muzyką klubową i jazzem.

Wydana w 2006 roku płyta „Tribute to Komeda” poświęcona pamięci Krzysztofa Komedy, najznakomitszego polskiego muzyka jazzowego, którego talent został doceniony na całym świecie, w bardzo szybkim tempie zdobyła status „złotej”. Klimat muzyczny to jazzująca elektronika obfitująca w inspiracje zarówno tradycją, jak i nowoczesnymi nurtami. Honorowy patronat nad wydawnictwem objęła Zofia Komeda, która czynnie uczestniczyła w tworzeniu.
3 grudnia 2007 roku premierę miał okolicznościowy album z pastorałkami „Gwiazda dla każdego”.
Dwa lata później do sklepów trafiło pierwsze w pełni autorskie dzieło Marii – „Spis treści”. Zarówno muzyka, teksty, jak i w dużej mierze produkcja muzyczna, to wszystko dzieło artystki, choć wspierała ją plejada wybitnych muzyków młodego pokolenia. Na krążku znajduje się 10 piosenek w języku polskim, utrzymanych w stylistyce funky-reggae-balladowej. Teksty stanowią manifest pokolenia trzydziestolatków i opowiadają o odnajdywaniu własnej drogi, poszukiwaniu ideałów oraz uczeniu się miłości na co dzień.
Płyta zebrała szereg pozytywnych recenzji. Koncertem o tym samym tytule, co wydawnictwo, Maria otworzyła m.in. drugą edycję Orange Warsaw Festival.
16 listopada 2009 roku premierę miał album „Demakijaż”, który był ukoronowaniem 10-letniej obecności wokalistki na scenie klubowej. Stanowi także, a może przede wszystkim, ścieżkę dźwiękową do filmu o tej samej nazwie. Maria otrzymała wówczas nominację do „Fryderyka” 2010 w kategorii „Płyta Roku – Muzyka Klubowa”.
W 2014 roku światło dzienne ujrzała kolejna płyta artystki pt. „Jazz na ulicach”. Wokalistka była jurorką trzeciej, czwartej, szóstej, siódmej i ósmej edycji programu „The Voice of Poland”. Trzykrotnie zwycięzcą został uczestnik z jej drużyny. Wzięła także udział w czwartej edycji programu TVN „Agent – Gwiazdy”, w którym wcielała się w postać tytułowego Agenta.
Koncert Marii Sadowskiej to ponad półtorej godziny muzyki na najwyższym poziomie, jak również niezwykłe widowisko pełne atrakcji, dzięki którym artystka łatwo nawiązuje kontakt z publicznością, co przynosi niezapomniane wrażenia.

Chcesz zorganizować koncert Marii Sadowskiej ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE