Marek Majewski

Autor, kompozytor, śpiewający poeta oraz satyryk, felietonista, szantymen. Scenarzysta i reżyser licznych programów estradowych, telewizyjnych, jak również radiowych. Laureat między innymi Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej, Festiwalu Dobrego Humoru, Spotkań „SMAK”, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie,  Warszawskiej Giełdy Piosenki. W dorobku autorskim ma m.in. albumy „Piosenki dziecinne” i „Czasy lewej kasy”, płytę żeglarską „Szantyryk szantymentalny” oraz kasetę wideo „Latający teatrzyk U’Lotka” z autorskim programem kabaretowym.
Znany z łamów tygodnika „Wprost”, gdzie stworzył nową formę felietonu w formie fraszki, a także z tygodnika „Newsweek”.
Autor (wspólnie z Marcinem Wolskim) wszystkich politycznych szopek telewizyjnych i radiowych w wolnej Polsce po 1989 roku, w tym także Szopki „Teraz Wyspa” 2004/2005, która została nagrodzona w Gdańsku.

Autor wielu piosenek, wierszy i bajek dla dzieci, drukowanych kiedyś w „Świerszczyku”, a obecnie między innymi w podręcznikach szkolnych. W telewizyjnej „Ciuchci” stworzył postać Pana Poety. Od wielu lat współpracuje z kabaretami „Pod Egidą” i „Sześćdziesiąt minut na godzinę”. Prowadzi także własną stałą scenę kabaretową w Warszawie pod nazwą „Kabaretowa Scena Przyjaciół Marka Majewskiego”, skupiającą najlepszych polskich artystów kabaretu, teatru i estrady. Jako autor i reżyser występował m.in. w USA, Kanadzie, Australii, a także w Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Szwecji, we Włoszech i w Izraelu.

Oferta koncertowa:

– Recital autorski – „Ze śpiewnika satyryka” – stale aktualizowany program kabaretowy o Polsce i Polakach w ujęciu nie tylko satyrycznym, ale także jako ciepłe spojrzenie na nasze wspólne sprawy, bez względu na miejsce zamieszkania.
– „Wyrosłem z ballady” – program złożony z refleksyjnych ballad autorskich, przedstawiających życie w sposób nie satyryczny, choć nie pozbawiony także ciepłej ironii i autoironii.
– „Sekrety Pana Poety” – forma spotkania autorskiego dla dzieci, złożonego z piosenek i zabaw w zgadywanki-rymowanki, opowiadania na wesoło o pracy autora itp. Przeznaczony dla klas 1-3.
Marek Majewski zajmuje się także prowadzeniem oraz „rozśpiewywaniem” imprez firmowych, towarzyskich, konferencji itp., dysponując w tym celu specjalnym śpiewnikiem złożonych z różnych rodzajów pieśni i piosenek – od legionowych i wojskowych, poprzez przeboje wiecznie młode, aż do utworów biesiadnych.

Chcesz zorganizować występ Marka Majewskiego ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE