Marcin Pendowski – Pendofsky

Liderem projektu jest basista, Marcin Pendowski, nominowany dwukrotnie do nagrody Fryderyki (z zespołem Artrosis, wyd. MM Productions), współkompozytor pierwszej produkcji dla Discovery Channel, muzyki do filmu „ Solidarność. Początek Rewolucji”. Artysta współpracował z wieloma artystami sceny jazzowej: Kubą Stankiewiczem, Grzegorzem Nagórskim, Eleine Simpson, Velerie Scott, Piotrem Baronem, Henrykiem Miśkiewiczem, Moniką Borzym, Milo Kurtisem.

Obecnie, poza autorskim projektem, Pendofsky jest członkiem zespołu Fisz Emade Tworzywo, z którym dostał Złotą i Platynową płytę za album „Mamut”, Złotą i Platynową Płytę za album „Drony”, którą aktualnie promuje podczas trasy koncertowej. Wieloletni współtwórca magazynu Basista, gdzie prowadzi warsztaty basowe, testy starych instrumentów i wywiady z muzykami.

Pendofsky jako pierwszy współczesny basista – solista zdecydował się nagrać album na starych zapomnianych instrumentach z czasów Bloku Wschodniego, zwanych Komunobasami. Paradoksalnie, dzięki temu płyta brzmi świeżo i bardzo interesująco, co doceniła krytyka i fani. Specjalnym gościem występującym na płycie jest Rey Ceballo, który grał na instrumentach klawiszowych w słynnym kubańskim zespole Buena Vista Social Club. Pendofsky został nagrodzony nagrodą Mateusza Trójki w 2015 roku w kategorii – debiut jazzowy.

Chcesz zorganizować koncert Marcina Pendowskiego ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com