Manuel Fernandez

Manuel Fernandez rozpoczął edukację muzyczną w rodzinnym mieście Logrono w Hiszpanii w Conservatorio Profesional de Música de La Rioja, w klasie profesora Juan José Albiyana. Nieoceniony wpływ na jego późniejszą karierę interpretatora muzyki XX wieku miał pianista Pedro Espinosa z Madrytu, z którym również współpracował w tym okresie. Podczas swojej edukacji w Hiszpanii brał udział w kursach mistrzowskich pod okiem pianistów: Ricardo Requejo, Vitaly Margulisa, Joaquina Achúcarro.

Kontynuował studia w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie profesora Andrzeja Pikula a następnie z prof. Mariuszem Sielskim. Kolejny etap edukacji to Akademia Muzyczna w Katowicach i współpraca z prof. Czesławem Stańczykiem i prof. Andrzejem Jasińskim, a także z prof. Andrzejem Dutkiewiczem na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. W tym czasie wyjeżdżał również do Włoch na zajęcia z Lya de Barberiis z Conservatorio di Santa Cecilia w Rzymie.

Podczas edukacji w Polsce zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia na konkursach w Hiszpanii (Fermin Gurbindo, Juventudes musicales ), we Włoszech (Gravina in Puglia), Niemczech (Juventudes musicales ), Szwajcarii i Polsce (Konkurs Chopinowski w Ostrowie Wielkopolskim). Uczestniczył także w konkursach interpretacji muzyki współczesnej w Krakowie, Rzymie, Bernie i Rotterdamie.

Po zakończeniu edukacji w Polsce zdecydował głębiej odkrywać muzykę XX i XXI wieku, dlatego wyjechał do Szwajcarii. Tam współpracował z Musikhochschule w Lucernie i z Uniwersytetem Muzycznym w Zurichu (z Florianem Hoelscherem i Martinem Christem).

To właśnie tam rozpoczął swoją karierę pianisty specjalizującego się w muzyce współczesnej, występując niemal we wszystkich krajach europejskich, a także w Azji. Swoje koncerty od tego czasu opierał niemal wyłącznie na muzyce XX i XXI wieku, występując na festiwalach w Hiszpanii, Polsce, Szwajcarii, Holandii, Niemczech, Włoszech, Portugalii, Austrii, Ukrainie, Malezji, Indonezji i Mongolii.

Interpretacje Manuela Fernandeza charakteryzują się szczerością i pokazują osobowość, charyzmę, a także siłę pianisty. Dzięki niej przybliża nie zawsze łatwy repertuar każdemu rodzajowi publiczności. Gra zarówno klasyczne utwory muzyki współczesnej, jak i nowe dzieła mniej znanych kompozytorów.

Chcesz zorganizować koncert Manuela Fernandeza ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE