Maja i Andrzej Sikorowscy

W programie piosenki Andrzeja Sikorowskiego (wokalisty, wieloletniego lidera grupy Pod Budą, autora większości jej utworów) wykonywane w duecie z córką Mają (absolwentką krakowskiego Liceum Muzycznego w klasie fortepianu), przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów Jacka Królika, a także Gertrudy Szymańskiej (instrumenty perkusyjne), Tomasza Kupca (kontrabas), opcjonalnie – Jakuba Mietły (akordeon).

Projekt jest połączeniem dwóch muzycznych pokoleń, jak również kultur (polskiej i greckiej), opowieścią o rodzinie, która łączy dwie tradycje, jednak zawsze z naciskiem na wymowę, liryzm, z tezą, że konsekwentna poetycka wypowiedź może oprzeć się komercji.

Rodzinny duet wydał wspólnie m.in. album pt. „Kraków – Saloniki”. To 10 premierowych piosenek Andrzeja Sikorowskiego wzbogaconych dodatkowo kilkoma utworami greckimi śpiewanymi w oryginale przez dwujęzyczną (za sprawą matki – Greczynki) młodą wokalistkę. Całość melodyjna, przebojowa, literacka – jest kontynuacją działalności twórcy znanego z takich piosenek jak: „Kap, kap płyną łzy”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” czy napisanej dla Maryli Rodowicz „Ale to już było”.

Zobacz także: Wieczór kolęd i pastorałek Andrzeja Sikorowskiego, Pod Budą.

Chcesz zorganizować koncert Mai i Andrzeja Sikorowskich z zespołem ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE