Magda Navarrete

„IMAN PROJECT” Magdy Navarrete miesza style, epoki, brzmienia, kultury. Łączy bolera z lat 30. i elektronikę, flamenco z orientem, Polskę ze światem, tradycję z nowoczesnością i elegancję z szaleństwem. Iman to fuzja muzyki latynoskiej oraz rytmów etnicznych w objęciach elektroniki. Muzyka wyważona, choć ognista. Pomysł na nagranie własnego krążka narodził się na ulicznych targach urugwajskiej stolicy Montevideo i warszawskiej Pragi – odnalezione tam stare płyty winylowe z bolerami wskazały – po kilku eksperymentach muzycznych i rytmicznych – najnowszy trend: „electro bolero”. To, co Gotan Project stworzył dla tańca argentyńskiego, Magda Navarrete tworzy dla boler latynoskich.

Słuchającym tego albumu przyjdą na myśl: przedrewolucyjna Hawana, tawerny Rio de Janeiro i tajemnicza Andaluzja. Krążek przypomni tradycyjne bolera, dziś trochę już zapomniany styl muzyki Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej, ale także tango, flamenco, bossa novę i kilka niespodzianek – a wszystko to w wyjątkowym połączeniu z elektroniką w rękach młodych polskich twórców.
Magda Navarrete to kobieta z pasją, jest ciągle w drodze gdzieś między Warszawą, Madrytem, urugwajskim Montevideo i irlandzkim Galway. Śpiewa bolera, tańczy flamenco, uczy się u największych mistrzów latynoskich gatunków, ale też sama znajduje czas, aby dzielić się wiedzą z innymi, prowadząc wokalne i taneczne warsztaty. Kilka lat temu wydała pierwszą płytę „Chili” ze swoim zespołem Noche de boleros. Znalazła także w końcu czas, aby nagrać album pod własnym nazwiskiem – „IMAN”. Na płycie gościnnie pojawia się Stanisław Soyka! Koncert Magdy to interaktywne widowisko z użyciem wizualizacji.

Chcesz zorganizować koncert Magdy Navarrete ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE