Madrugada Flamenco

Flamenco to nie tylko wciąż żywy folklor Cyganów andaluzyjskich, wspaniała muzyka i taniec, ale też emocje, niezwykły wyraz artystyczny, a często nawet styl życia. Flamenco raz opowiada historie zabawne i frywolne – cante chico, a innym razem smutne i przejmujące – cante jondo. W tej wyjątkowej muzyce pobrzmiewają dźwięki melodii arabskich, hinduskich i kubańskich, które sugerują korzenie, historię rozwoju i wpływy, jakim przesiąkała.

Obecnie interpretowane na wiele nowatorskich sposobów flamenco jest żywym, dynamicznie rozwijającym się gatunkiem muzycznym. Łączone bywa z jazzem, muzyką klasyczną, pop lub elektroniczną. Na barwny spektakl Madrugada Flamenco składają się przede wszystkim: śpiew, gitara, taniec, które podkreślone są pulsującym rytmem. Kolorowe stroje, furkoczące w powietrzu wachlarze, a także delikatne ruchy dłoni tancerki i energiczne zapateo dopełniają całość, sprawiając, że flamenco nikogo nie pozostawia obojętnym.

Proponujemy:

– koncert zespołu

W trakcie koncertu zespół wykonuje różnorodne utwory, od szybkich, wesołych rumb i tangosów, w klasycznych oraz jazzowych, a także latynoamerykańskich aranżacjach, po nacechowane silnym ładunkiem emocjonalnym formy flamenco puro. Występ jest wzbogacony o pokaz tańca w wykonaniu dwóch tancerek, wykonujących zapierające dech w piersiach choreografie w różnych konfiguracjach, strojach i z różnymi rekwizytami. Bogate instrumentarium zespołu zapewnia oryginalne, współczesne brzmienie.

– pokazy na eventach

Flamenco to niezwykle barwne widowisko, na które składają się: wyjątkowa muzyka i żywiołowy taniec. Całości dopełniają wirujące wachlarze i frędzle mantonu, a także wspaniałe stroje tancerek. Taki pokaz na długo pozostanie w pamięci widzów. Minimalny skład zespołu w tym przypadku to gitarzysta i tancerka.

– animacje taneczne podczas imprez

Flamenco bywa czasami mniej poważne. Jeśli macie Państwo dość nudnych, powielających schemat imprez, artyści Madrugada Flamenco zapewnią dobrą zabawę i przeżycie ciekawego doświadczenia. Z nimi wydarzenie będzie oryginalne i na pewno zapadnie w pamięć uczestnikom. Dzięki animacjom zapateo, jaleo, czy palmas po prostu przestaną być tajemnicą. Gorące rytmy i piękne tancerki w barwnych strojach porwą każdego do tańca.

– autorskie audycje muzyczne dla szkół i przedszkoli

Nauka poprzez zabawę jest możliwa. Podczas edukacyjnego koncertu dzieci zostaną zabrane w niezwykłą podróż do Hiszpanii i świata flamenco. Uczestnicy nie tylko poznają instrumenty i podstawowe zwroty związane z tą formą muzyczną, ale będą mogli także spróbować swoich sił w tańcu, a także grze na kastanietach.

– warsztaty muzyczne i taneczne dla dzieci oraz dorosłych

Muzycy prowadzą jednorazowe lub cykliczne warsztaty i lekcje tańca flamenco, gry na gitarze, flecie, cajonie oraz bębnach. Prowadzą spotkania grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych,  udzielają też lekcji indywidualnych. Dysponują własną przestrzenią do pracy w Warszawie, przyjeżdżają też do Klienta.

Chcesz zorganizować występ Madrugada Flamenco ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE