Lyonner

Lyonner (czyt. Lijoner), właściwie Marcin Zuber, wcześniej znany jako HipHopGremlin – polski wokalista i autor tekstów, wykonawca muzyki rap, rock, pop, dubstep, reggae. Występował w zespołach: SK8, Elo Eberligo oraz Ulicy Głos. Obecnie prowadzi solową działalność artystyczną. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: Bas Tajpan, Allrounda, Napoleon Tsar (Senegal), Sokollo, Majlo, Hesik (CeHa, Dwie Twarze), Dezel (PDZ), Peite, Shuras (PDZ), Beoka (PDZ), Smok (Nakład Kontrolowany), Haende, Dj Hwr i Dj Wróbson.

Marcin Zuber po raz pierwszy zainteresowanie hip-hopem wykazał w czasach szkoły podstawowej. Natchnieniem do pójścia w kierunku tego gatunku muzyki miał być utwór „Scoobiedoo Ya” autorstwa Liroya. W październiku 2006 roku wspólnie z Wichurą i Puszkinem (kolegami ze szkoły) bielszczanin założył zespół SK8. W kolejnym roku grupa nagrała pierwszy kawałek. Pomimo tego skład został rozwiązany, a Lyonner rozpoczął pracę solową. W tym samym czasie nawiązał kontakt z czechowickim zespołem PDZ – Przyjaźń, Duma, Zaufanie. W 2009 roku podjął współpracę z grupą Nakład Kontrolowany i Smokiem – właścicielem studia „Dom Latających Tracków”. W tym samym roku Lyonner nagrał utwór „Wspomnienie” poświęcony pamięci zmarłego w 2007 roku przyjaciela. Po odsłuchaniu tego kawałka z Lyonnerem skontaktował się Majlo, co zaowocowało pierwszą wspólną produkcją – „Szacunek Bliźnich”. W 2011 roku muzycy założyli skład Elo Eberligo, który potem zmienił się w Ulicy Głos. Wówczas obydwaj artyści gościnnie wystąpili u beatmakera oraz rapera Haende w utworze „Czas”.

W 2012 roku zapadła decyzja o stworzeniu wspólnie z Majlo płyty pod tytułem „Z Życia Wzięte”. Piosenki były nagrywane przede wszystkim w 3/4 Underground Studio (m.in. singiel „Najważniejsi”, który muzycy zaprezentowali 24 sierpnia w Radiu Bielsko). Krążek nie został jednak ukończony z powodu przeprowadzki Majlo. Jeszcze w 2011 roku Lyonner nagrał utwór „Życie naszą pasją”, do którego gościnnie dograł się Smok. Powstał też pierwszy teledysk.

W 2013 roku oficjalnie zakończył działalność zespół Ulicy Głos. Równocześnie Lyonner podjął decyzję o samodzielnym dokończeniu płyty „Z Życia Wzięte”. Bity do części piosenek (w tym także singli „Uczucie” oraz „Walcz o Swoje”) przygotował Sokollo. Do pomocy Lyonner zaprosił Bas Tajpana i Napoleona Tsara z Senegalu. 8 kwietnia 2015 roku światło dzienne ujrzał pierwszy solowy album bielskiego rapera – „Z Życia Wzięte”, w całości nagrany w 3/4 Underground Studio. Na płycie pojawiło się 20 utworów. 24 października 2016 roku krążek został zarejestrowany w ZPAV. W kwietniu 2017 roku raper zgłosił swój utwór do konkursu, który organizowała wytwórnia z Nowego Jorku – Bentley Records. Po dwóch miesiącach dostał pozytywną odpowiedź i podpisał z nią kontrakt.

Chcesz zorganizować koncert Lyonnera ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE