Lucy & Tom

Édith Piaf i gitara elektryczna – nowoczesne interpretacje piosenek Édith Piaf i jej śpiewających przyjaciół w wyjątkowych aranżacjach na głos oraz gitarę elektryczną nadają świeżego wiatru w żagle starym, acz nieśmiertelnym utworom. Koncert przeplatają opowieści o legendarnej piosenkarce, jej miłościach, przyjaźniach, Paryżu… Język francuski, jak również wyczucie klimatu czy emocji, tworzy niesamowity nastrój opowieści z minionych lat, nawiązując do uniwersalności ludzkich przeżyć, a niepokorne połączenie koronek i skórzanej kurtki wyśmienicie oddają pierwotny pazur, zadziorność, autentyczność Édith.

Lucy & Tom to duet muzycznych i życiowych podróżników, łączących wielobarwny głos i dźwięk gitary elektrycznej. Wykształcona mezzosopranistka zjawiskowo śpiewająca muzykę rozrywkową oraz wrażliwy i ambitny gitarzysta blues-rockowy. W swoich muzycznych poszukiwaniach sięgają po utwory zarówno Bizeta, Ravela, jak i Dalidy, Joe Dassin’a, a nawet Bowie’go. Ich niepowtarzalny styl jest kolażem osobistych fascynacji teatrem, sztuką, kabaretem, dźwiękami jazzu, klasyki, rocka, bluesa. Stąd koncerty duetu to nie tylko doskonała muzyka, ale też wyśmienite kostiumy czy historie opowiadane między utworami. Lucy & Tom uwielbiają grać dla każdej publiczności. Występowali zarówno na deskach teatrów, w klubach muzycznych, jak i świetlicach wiejskich albo domach kultury. Koncertowali w Polsce, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii. Jesienią 2017 roku, w Polskim Radiu Koszalin, duet nagrał płytę „Édith Piaf Et Ses Amis”, która ukazała się 19 grudnia 2017 roku, w 102. urodziny Édith Piaf, nakładem wytwórni Vintage Records. W marcu 2018 roku podczas X Gali Kultury Koszalińskiej, Lucy & Tom otrzymali nagrodę prezydenta miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury.
W ofercie koncertowej Lucy & Tom znajdą Państwo kilka ciekawych programów, wśród których każdy jest absolutnie wyjątkowy i na długo zapadnie w pamięci publiczności:

„Niedziela w Paryżu…”
„Niedziela w Paryżu…” to koncert poświęcony piosenkom Édith Piaf i jej śpiewających przyjaciół: Charles’a Aznavour’a, Marlene Dietrich, Yves Montand i innych. Lucy, jako wieloletnia mieszkanka Paryża, mówi i śpiewa po francusku bardzo swobodnie. Przed każdym utworem usłyszymy historię związaną z piosenką. Na koniec koncertu odbywa się projekcja archiwalnego nagrania wideo jednej z piosenek w wykonaniu samej Édith Piaf. Gości zachęcamy do przybycia w strojach nawiązujących do epoki, artyści obiecują, że za ten wspaniały styl się odwdzięczą. Istnieje możliwość zamontowania wystawy fotografii Paryża autorstwa Lucy (wewnątrz płyty „Édith Piaf Et Ses Amis” znajduje się minialbum owych fotografii).
„O 4-tej nad ranem…”
„O 4-tej nad ranem…” to koncert, podczas którego duet Lucy & Tom prezentuje standardy jazzowe oraz bluesowe takie jak „Black & Blue”, „Some Day My Prince Will Come”, „Loverman”, niejednokrotnie przy tym nawiązując do legend filmu i rock’n’rolla: „Bang Bang”, „Johnny Guitar”, „Libertango”, „Pamiętasz Była Jesień”. Koncert to moment zadumy i wspomnień, podczas którego muzycy wraz z publicznością przenoszą się do zadymionej scenerii ze starego filmu.
„Ba…Rockowo!”
Barokowe arie operowe przy akompaniamencie rockowej gitary elektrycznej! J. S. Bach, H. Purcell, A. Vivaldi i G. F. Haendel w brawurowym wykonaniu na mezzosopran, gitarę elektryczną, skrzypce elektryczne i odrobinę innej elektroniki. Absolutnie wyjątkowa odsłona klasycznego śpiewu operowego, okraszonego nowoczesnym brzmieniem współczesnej, przesterowanej i przestrzennej gitary. Kwintesencja egzaltacji barokowych melodii i koloratur w towarzystwie różowej peruki, żabotów i skórzanej kurtki.
„Wielkie Damy Piosenki”
Marlene Dietrich, Edith Piaf, Violetta Villas, Dalida, Mina, Peggy Lee, Saori Yuki, Mira Kubasińska, to tylko niektóre z najwspanialszych pieśniarek świata, z których twórczością spotkamy się podczas koncertu „Wielkie Damy Piosenki”. Koncert nie jest próbą odtworzenia ich stylu, jest natomiast oryginalną interpretacją repertuaru Wielkich Dam w wykonaniu Lucy & Toma. Wszystkie piosenki śpiewane są w oryginalnych językach i przeplatane opowieściami o Damach.

Chcesz zorganizować koncert duetu Lucy & Tom ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE