Limahl

Brytyjski piosenkarz pop, który w latach 80. XX wieku występował w zespole Kajagoogoo i odnosił później sukcesy jako solista. Występował z powodzeniem w biblijnym musicalu „Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze”. Przez krótki okres był punkiem w zespole Vox Deus, a następnie śpiewał w grupie Crossword i formacji Brooks z Mikiem Nolanem. Sceniczny pseudonim Limahla powstał z anagramu jego nazwiska Hamill i przeniesienia jednej litery „l”.

W 1982 r. artysta został wokalistą zespołu popowego Art Nouveau, przekształconego wkrótce na Kajagoogoo, a jego karierą pokierował, jako współproducent pierwszych nagrań, Nick Rhodes z zespołu Duran Duran. Wylansowany przebój „Too Shy” prędko osiągnął wielki sukces w Wielkiej Brytanii i dotarł do czołówki amerykańskiej listy Billboard Hot 100. Piosenka stała się symbolem popkultury lat 80., zyskując ogromną popularność. Również formacja Kajagoogoo z Limahlem bardzo szybko stała się gwiazdą. Znana była z charakterystycznego stylu, który tworzyły kolorowe fryzury i ubiory.

W 1983 r. wokalista rozpoczął karierę solową, a jego pierwszy utwór „Only for Love” trafił na dwudzieste miejsce listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Rok później artysta odniósł sukces debiutanckim albumem „Don’t Suppose”, a także hitami „Too Much Trouble” oraz „Never Ending Story” – muzycznym motywem przewodnim baśniowego filmu fantasy Wolfganga Petersena „Niekończąca się opowieść” z Noah Hathawayem.

W lutym 2008 r. skład Kajagoogoo reaktywował się. Dwa miesiące później Limahl gościł w programie „Wideoteka dorosłego człowieka”, a w wakacje tego samego roku wraz z formacją wystąpił na Sopot Festival. Cztery lata później muzyk wystąpił na koncercie Disco Fever zorganizowanym w ramach kołobrzeskiego Sunrise Festival. W 2013 r. piosenkarza można było usłyszeć na stadionie w Iłowie, w ramach imprezy „Wielkie Pożegnanie Lata”.

Chcesz zorganizować koncert Limahla ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE