Lidia Kopania

Mając 16 lat, zrealizowała pierwsze profesjonalne nagrania muzyczne, rejestrując oficjalny hymn wyborów Miss Polski Nastolatek, w których brała udział; w finale konkursu zdobyła tytuł Miss Dziennikarzy. Po udziale w wyborach nawiązała współpracę z Dariuszem Grabowskim, wykładowcą w łódzkiej Akademii Muzycznej, u którego rozwijała talent wokalny.

W 1998 rozpoczęła profesjonalną karierę muzyczną, wydając kasetę z utworami „W tej samej rzece” i „Przypadkowi przechodnie” autorstwa Roberta Jansona. Następnie ukazał się jej debiutancki singiel „Niezwykły dar”, także napisany przez Jansona. Nawiązała współpracę z Michałem Wiśniewskim, który zapewnił jej występy jako support przed koncertami zespołu Ich Troje.

W 2003 została wokalistką zespołu Kind of Blue, z którym pod koniec 2004 wydała na niemieckim rynku debiutancki album studyjny zatytułowany „Beating the Morning Rush”. Wraz z zespołem uczestniczyła w niemieckim programie muzycznym „The John Lennon Talent Award”. W Polsce pierwszym singlem Kind of Blue został utwór „Pocałuj mnie”, z którym grupa brała udział w konkursie debiutów podczas 42. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2005 r. Lidia wydała z zespołem drugi wspólny album studyjny pt. „Pocałuj mnie”. Rok później odeszła z zespołu, skupiając się na karierze solowej.

Szybko wydała pierwszy solowy album studyjny pt. „Intuicja”. Promowała go singlami: „Sleep”, „Hold On”, „Twe milczenie nie jest złotem” i „It Must Be Love”, z którym bez powodzenia zgłosiła się do udziału w koncercie „Piosenka dla Europy 2007”, będącym krajowymi eliminacjami do 52. Konkursie Piosenki Eurowizji. Zwyciężyła w głosowaniu widzów festiwalu TOPtrendy 2006. Drugi album studyjny pt. „Przed świtem” artystka wydała 6 czerwca 2008 r. Promowała go singlem „Rozmawiać z Tobą chcę”.

Rok później zajęła pierwsze miejsce w koncercie „Piosenka dla Europy 2009”, zostając tym samym reprezentantką Polski w 54. Konkursie Piosenki Eurowizji w Moskwie. Odbyła europejską trasę promocyjną, obejmującą występy m.in. na Łotwie, w Mołdawii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Irlandii i na Ukrainie. Wystąpiła w półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji.

Na początku 2014 r. artystka zaczęła pracę nad materiałem na nowy album studyjny pt. „Pod słowami”, który wydała 20 listopada 2015 r. Wydawnictwo promowała singlami „Hold My Breath” i „Pod słowami”. 15 grudnia 2017 r. zaprezentowała teledysk do utworu „Nie czekaj”.

Chcesz zorganizować koncert Lidii Kopani ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE