Leszek Faliński Band

W sierpniu 2008 roku powstał nowy projekt pod roboczą nazwą „Leszek Faliński Band”. Już od dłuższego czasu Faliński współpracował z wieloma wokalistami, jednak dopiero z Leszkiem Burchardem zdecydował się na poważniejsze koncertowe przedsięwzięcie. Band zagrał swój pierwszy koncert wraz z zespołem Dżem. Skład ciągle się krystalizował. Przewinęło się przez niego wielu znakomitych muzyków, ale lider chce promować młodych, zdolnych instrumentalistów. W 2009 roku grupa zagrała wiele koncertów, w tym m.in. na Festiwalu im. Ryśka Riedla w Chorzowie.
Formacja wykonuje tylko utwory własne, opatrzone tekstami Janusza Wykpisza i Bogusi Foltyn. To właśnie z jej tekstem Leszek napisał „Hymn Monaru” pt. „Wojownik Światła”, który został wykonany po raz pierwszy publicznie w Warszawie na „Dniu Kotana”. Wykonawcą była wówczas grupa Cree z udziałem Małgorzaty Ostrowskiej i Eweliny Flinty.
Faliński pisze kolejne nowe utwory oparte na solidnych rockowo-blusowych korzeniach, lecz nie tylko, bo słychać w nich elementy innych gatunków. Z czasem styl wykonywanej muzyki nabrał kolorytu bardziej drapieżnego. Stylistyka rozbudowanej harmonii i rytmu wywołuje niesamowite emocje u słuchaczy.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Leszek Faliński Band ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE