Leszek Cichoński

Leszek Cichoński – polski gitarzysta i wokalista bluesowy, kompozytor i aranżer. Wykładowca warsztatów muzycznych w Bolesławcu, Brodnicy (Camping Muzyczny) i Zakrzewie. Organizator Thanks Jimi Festival we Wrocławiu poświęconego Jimiemu Hendrixowi. Autor kursów do nauki gry na gitarze „Blues – Rock Guitar Workshop” oraz „Gitarowe ABC”. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Debiutował na profesjonalnej scenie w zespole CDN (wraz z Pawłem Kukizem) podczas imprezy Rock na Wyspie w 1981 roku. Rok później, podczas występu na Festiwalu w Jarocinie, grupa została uwieczniona w dokumencie Jarocin ’82.

Leszek Cichoński grał z wieloma zagranicznymi artystami, wśród nich są m.in.: Kenny Carr, John Jaworowicz, Carlos Johnson, Tony McPhee, Pistol Pete, Stan Skibby, John Tucker. Występował na największych festiwalach bluesowych na świecie, np.: Monterey Bay Blues Festival w Californi i Narooma Blues Festival w Australii.

W roku 1992 założył zespół Blues-Rock Guitar Workshop (w latach późniejszych Guitar Workshop), w skład którego weszli: Włodzimierz Krakus, Jerzy Styczyński i Jerzy Piotrowski. Przez wiele lat działalności artyści współpracowali z wieloma polskimi muzykami. Obecnie trzon Guitar Workshopu tworzą: Tomasz Grabowy, Robert Jarmużek i Łukasz Sobolak.

Od 2003 roku na Rynku we Wrocławiu Wielka Gitarowa Orkiestra pod dyrekcją Leszka Cichońskiego wykonuje utwory Hendrixa w ramach „Thanks Jimi Festival”. Jednym z haseł imprezy jest ustanowienie rekordu Guinnessa w zbiorowym wykonaniu przeboju Hendrixa „Hey Joe”. W 2012 roku zagrało razem 7273 gitarzystów, co jest oficjalnym Światowym Rekordem Guinnessa zatwierdzonym przez komisję WGR w Londynie.

W programie koncertu artysta wykonuje własne wersje utworów Jimiego Hendrixa, BB Kinga i Tadeusza Nalepy, a przede wszystkim autorskie kompozycje z płyty „Sobą gram”. Oferta obejmuje zarówno recital solo akustycznie, występ z zespołem, koncert w towarzystwie amerykańskich bluesmanów, jak i projekt „Thanks Jimi Symfonicznie”.

Chcesz zorganizować koncert Leszka Cichońskiego ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE