Leski

Leski, czyli Paweł Leszoski zadebiutował albumem SPLOT w czerwcu 2015 roku. Napisał wszystkie teksty i skomponował do nich muzykę. Jest również współproducentem krążka. W swoich piosenkach miesza różnorodne style i intryguje słowem. Twórczość Leskiego upraszczając można określić mianem ambitnego alternatywnego popu. Leski muzyką zajmuje się od lat, ale dopiero w czerwcu 2015 r. wydał w pełni autorską płytę. Szerszej publiczności dał się poznać jednak już w kwietniu 2014 roku samodzielnie wydaną epką ZACZYN – bardzo dobrze przyjętą przez dziennikarzy muzycznych oraz słuchaczy.

W tym samym roku podpisał kontrakt z wytwórnią Warner Music Poland i ruszył w trasę z Edytą Bartosiewicz, podczas której występował w charakterze supportu. Jego piosenki znalazły się na wielu listach przebojów, w tym również Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Leski z wykształcenia jest ekonomistą i lingwistą, a ostatnie 10 lat spędził za korporacyjnym biurkiem. Nie przeszkadzało mu to jednak w wymyślaniu piosenek. Sam o sobie mówi „niespieszny debiutant”, bowiem dopiero po trzydziestce pożegnał etat i poświęcił się muzyce. Teksty Leskiego kipią intymnością i znaczeniami, a mantrowe melodie i ciepły głos chwytają za zmysły. 22 października Leski odebrał nagrodę MATEUSZ TRÓJKI w kategorii muzyka rozrywkowa – Debiut roku, a w marcu 2016 otrzymał nominację do FRYDERYKÓW w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Latem 2016 roku Leski wystąpił na Slow Life Music Festival oraz Olsztyn Green Festival, a we wrześniu tego samego roku skomponował muzykę do instalacji artystycznej LAS GŁOSÓW w ramach Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Aktualnie muzyk pracuje nad nowym albumem, którego premiera planowana jest na jesień 2017 roku.

Chcesz zorganizować koncert Leskiego ?
zadzwoń    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com