Leniwiec

Grupa muzyczna z Jeleniej Góry, grająca muzykę punk, rock, reggae, ska, folk. Zespół tworzy piosenki o przesłaniu antyrasistowskim oraz zabarwieniu humorystycznym. W 2001 roku Leniwiec zaprezentował swój debiutancki album „Z tarczą lub na tarczy”. Po jego wysłuchaniu przez Jurka Owsiaka grupa została zaproszona na Przystanek Woodstock. Zagrała również na największym fińskim festiwalu punkowym Puntalla. Kolejne albumy („Uprzedzenia” i „Crazy Bros”) zostały wydane w latach 2003, 2004.

Leniwiec popiera akcję „Wykop Rasizm Ze Stadionów”. Zespół, oprócz Polski, gra wiele koncertów w Niemczech i Czechach, a także wyjeżdża do innych krajów Europy. Formacja bardzo zaprzyjaźniła się z kapelą punkową Houba z Czech, z którą czasem gra wspólne koncerty w Czechach i Polsce.

W 2008 roku do zespołu dołączyli: Agnieszka Szpargała i Paweł Wrocławski. Trzy lata później ukazała się płyta pt. „Droga”. W grudniu 2011 roku z zespołu odeszli: perkusista Jarek Oczoś i basista Krzysztof Herezo, ich miejsce w zespole zajęli: Jakub Matusiak oraz Wojciech Wiktorski (członek oryginalnego składu zespołu).

W maju 2013 roku premierę miał krążek „Rozpaczliwie Wolny. Piosenki Edwarda Stachury”.

W 2018 roku z zespołu odeszła Agnieszka Szpargała.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Leniwiec ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE