Krzysztof Zalewski

Muzyk, kompozytor, autor tekstów, uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Po wydaniu debiutanckiej płyty „Pistolet” zniknął na 9 lat z pierwszego planu. W tym czasie szlifował swój warsztat i zdobywał doświadczenie. Występował w zespołach: Nosowska, HEY, Muchy, BRODKA. W 2013 roku powrócił z autorską, wymagającą, szukającą nowych dróg, nie dającą się zagrzebać w rutynie płytą „Zelig”.

Zalewski to człowiek orkiestra, który nie może żyć bez występów. Najpierw były koncerty zagrane w prawie każdym zakątku Polski z materiałem z „Zeliga”. Później niesamowity one man show – Krzysztof sam na scenie wykonywał nowe wersje zawiłych numerów z debiutanckiego albumu. Przełomem w jego twórczości był krążek „Złoto” (2016 r.). Na tym albumie możemy odkryć, że mniej znaczy więcej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar. Kolejny spektakularny sukces przyniosło artyście wydawnictwo „Zalewski śpiewa Niemena”. Promujące je koncerty grane były w wyjątkowym składzie najpierw klubowo, a następnie przeniosły się do filharmonii, wybrzmiewając w najpiękniejszych koncertowych salach naszego kraju.
Krzysiek stanowił jeden z filarów tras „Męskie Granie”. Skomponował muzykę i napisał tekst do hitu „Początek”, który razem z Dawidem Podsiadło oraz Kortezem prezentował prawie każdej wakacyjnej soboty wielotysięcznej publiczności. Warto także „rzucić uchem” na utwór pt. „Kurier”. Singiel zapowiadał film Władysława Pasikowskiego o tym samym tytule.

Chcesz zorganizować koncert Krzysztofa Zalewskiego ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE