Krystyna Giżowska

Polska piosenkarka. W 1968 roku, jeszcze jako jako nastolatka, zadebiutowała w roli solistki Zespołu Pieśni i Tańca Transportowiec w Koszalinie. Została finalistką popularnej wówczas Giełdy Piosenki, podczas której poznała Ryszarda Balickiego oraz Ryszarda Poznakowskiego, nawiąując współpracę z ich big-bandem. Artystka zajęła 2. miejsce II Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, otrzymała tam honorową Nagrodę Publiczności. Następnie związała się z wojskowymi zespołami Flotylla, Radar. Pod kierunkiem m.in. Danuty Baduszkowej i Jacka Korczakowskiego, nauczyła się dykcji, solfeżu, emisji głosu, a także ruchu scenicznego.

Samodzielną drogę na estradzie Krystyna Giżowska rozpoczęła w 1976 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Soczi. Mimo skromnego (jednak własnego) repertuaru, zdobyła II nagrodę dzięki wypracowanej technice śpiewania, jak również obyciu estradowemu. Nabyte umiejętności przyniosły jej też kolejne sukcesy, a były to: II miejsce Coupe d’Europe w Austrii, I miejsce za interpretację piosenki do muzyki Chopina na Festiwalu Przebojów w NRD, III miejsce i Nagroda Publiczności Festiwalu Piosenki w Dreźnie, Grand Prix Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Szwecji, Grand Prix MFP Sopot.
Repertuar Krystyny jest bardzo różnorodny. Niektóre z utworów, jak np. „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat” czy „Nie było ciebie tyle lat” pobiły rekordy popularności. Z kolei piosenki bardziej ambitne („Blue Box”, „Nim zrobisz błąd”, „Koncert na światło i cień”) zyskały najwyższe uznanie krytyki.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia polecamy kolędy i pastorałki połączone z poezją świąteczną w wykonaniu znanych aktorów.

Proponujemy także występ dla dzieci pt. „Kosmiczna Deskorolka”, zawierający twórczość z płyty o tym samym tytule, nagranej specjalnie dla najmłodszych.

Chcesz zorganizować koncert Krystyny Giżowskiej ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE