Krystyna Giżowska

Krystyna Giżowska – polska piosenkarka. Absolwentka Technikum Ekonomicznego. Zadebiutowała w wieku lat 14 w 1968 roku jako solistka w Zespole Pieśni i Tańca Transportowiec w Koszalinie. W tym samym roku została finalistką popularnego wówczas konkursu Giełda Piosenki, podczas którego poznała Ryszarda Balickiego oraz Ryszarda Poznakowskiego i nawiązała współpracę z ich big-bandem oraz zajęła 2. miejsce na II Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu.

W 1969 roku, po otrzymaniu honorowej nagrody od publiczności na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, związała się z wojskowymi zespołami – Flotyllą i Radarem. Tam, pod kierunkiem m.in. Danuty Baduszkowej i Jacka Korczakowskiego, nauczyła się dykcji, solfeżu, emisji głosu i ruchu scenicznego.

Profesjonalną karierę zaczęła w latach 70., występując w zespołach wojskowych jako solistka. Samodzielną drogę na estradzie Krystyna Giżowska rozpoczęła w 1976 roku na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Soczi. Mimo skromnego (acz własnego) repertuaru zdobyła II nagrodę dzięki wypracowanej technice śpiewania i obyciu estradowemu.

Nabyte umiejętności przyniosły jej też kolejne sukcesy: II nagrodę na Coupe d’Europe w Austrii w 1977 roku; I nagrodę za interpretację piosenki do muzyki Chopina na Festiwalu Przebojów w NRD w 1978 roku; III nagrodę i nagrodę publiczności na Festiwalu Piosenki w Dreźnie w 1979 roku; Grand Prix na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Szwecji w 1981 roku; Grand Prix na MFP Sopot w 1984 roku.
Repertuar jej piosenek jest bardzo różnorodny. Niektóre z nich, jak: „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat” czy „Nie było ciebie tyle lat” pobiły rekordy popularności. Z kolei utwory bardziej ambitne, jak: „Blue Box”, „Nim zrobisz błąd” czy „Koncert na światło i cień” zyskały najwyższe uznanie krytyki.

W okresie świątecznym polecamy kolędy i pastorałki połączone z poezją świąteczną w wykonaniu znanych aktorów.

Proponujemy także koncert dla dzieci pt. „Kosmiczna Deskorolka”, zawierający piosenki z płyty o tym samym tytule, nagranej specjalnie dla dzieci.

Chcesz zorganizować koncert Krystyny Giżowskiej ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE