KOX

Muzycy zespołu KOX dojrzewali i kształtowali swoje zainteresowania muzyczne w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, kiedy to nowy wymiar muzyce rockowej nadawały grupy, które odważnie i w nowatorski sposób przekraczały muzyczne granice klasycznego rocka, stosując cięższe, przesterowane brzmienia gitar w połączeniu z potężniej brzmiącą sekcją rytmiczną. W latach 80-tych obecni członkowie zespołu realizowali się w znanych projektach muzycznych oraz grając muzykę komercyjną. Nie obyło się również bez przerw w muzykowaniu. Ich ścieżki na przestrzeni minionych lat nie jeden raz krzyżowały się w różnych projektach muzycznych.

Fascynacja hard rockiem jednak w nich pozostała, a sam fakt powstania grupy KOX jest potwierdzeniem mądrości starego przysłowia: „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Mówi się też, że „stara miłość nie rdzewieje” – i to przysłowie także ma swoje uzasadnienie w przypadku muzyków grupy KOX, bo ich miłość do rocka jest niezmienna mimo upływu lat.
Prawie każdy człowiek wraca przecież w pewnym okresie swojego żywota do wspomnień z czasów beztroskich lat młodości, ówczesnych marzeń i zainteresowań – czyli do tego, co odcisnęło trwałe piętno na jego całym dorosłym życiu.
W grudniu 2009 roku, czterech instrumentalistów powróciło do realizacji swoich dawnych planów. Zderzenie indywidualnych zainteresowań muzycznych oraz nieodparte dążenie do realizacji młodzieńczych marzeń zaowocowały w pierwszej kolejności przygotowaniem repertuaru koncertowego, złożonego ze światowych hitów muzyki hard rockowej i heavy metalowej, która to dominowała w nurcie rocka lat 70. i 80.
Stąd też w podstawowym programie koncertowym grupy KOX znalazły się covery takich gwiazd światowej sceny rockowej jak: Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, Iron Maiden, Saxon, Whitesnake, ZZ-Top, Nazareth, UFO, MSG, Lynyrd Skynyrd, AC/DC, itd. Z biegiem czasu do podstawowego repertuaru koncertowego, grupa KOX włącza dalsze (na nowo odkrywane) kultowe utwory ze „złotego okresu” muzyki rockowej, a także swoje autorskie kompozycje utrzymane w kanonie muzyki „tamtych lat” i „perełki” w postaci nielicznych polskich kompozycji z gatunku cięższego rocka.

Chcesz zorganizować koncert zespołu KOX ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE